AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 10.3.2016

Ranné správy 10.3.2016
SK2016-03-10 

Klíčové události


• ČR: Index spotřebitelských cen v únoru +0,1 % m/m a +0,5 % r/r. Česká národní banka (ČNB) uvedla, že zveřejněná inflační data představují mírné protiinflační riziko stávající prognózy ČNB. Podle té se bude celková inflace postupně zvyšovat a v první polovině příštího roku by měla dosáhnout dvouprocentního cíle. Prezident M. Zeman řekl, že očekáváné změny v bankovní radě oznámí už v květnu.
• USA: Velkoobchodní zásoby v lednu +0,3 % m/m.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Koruna se na měnovém páru s eurem opět v podstatě vůbec nehýbala. Obchodování nadále probíhá těsně nad hranicí 27 CZK/EUR. Výsledek únorové inflace se do vývoje kurzu nepromítl. Jelikož v Evropě stále přetrvávají deflační tlaky, citelnější zdražování v domácí ekonomice v dohledné době rozhodně nehrozí.  
• USDCZK & PLNCZK: Domácí měna vůči americkému dolaru v průběhu dne slábla a odpoledne se dostala k hladině 24,70 CZK/USD. Před koncem obchodní seance ale ještě došlo k výrazné korekci a koruna nejenže tyto ztráty umazala, podařilo se jí uzavřít v plusu na 24,56 CZK/USD. Na páru se zlotým si koruna pohoršila a do pozdního odpoledne oslabila k úrovni 6,276 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny vůči euru posílily. Maďarský forint sice v dopoledních hodinách čelil menším výkyvům na obě strany, ale odpoledne se již přesunul k silnějším hodnotám a kolem 17. hodiny se kotoval u hranice 309 HUF/EUR. U zlotého byl scénář velmi podobný. Zatímco ráno slábl k 4,325 PLN/EUR, tak v pozdních odpoledních hodinách se obchodovalo v blízkosti hladiny 4,31 PLN/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera promítala nervozita z dnešního zasedání ECB. Euro vůči americkému dolaru většinu dne mírně sláblo. Poté během pozdního odpoledne obrátilo směr a na konci evropské seance se pohybovalo na 1,10 USD/EUR. V průběhu dne nebyla zveřejněna žádná důležitá data ani z eurozóny, a ani ze Spojených států. Dění na eurodolaru se tudíž odvíjelo převážně od investorského sentimentu. Jak již bylo zmíněno, hlavní událostí dneška bude zasedání ECB. Vzhledem k neblahému vývoji inflace v eurozóně se od ECB očekává další uvolnění měnové politiky, a to minimálně v podobě snížení depozitní sazby dále do záporu o 10 bazických bodů.


Očekávaná data a události


• Německo: Obchodní bilance (leden)
• Eurozóna: Jednání Evropské centrální banky (ECB)
• USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.