AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 10.6.2016

Ranné správy 10.6.2016
SK2016-06-10 

Klíčové události

 • ČR: Index spotřebitelských cen v květnu -0,2 % m/m a +0,1 % r/r. 
 • Slovensko: Obchodní bilance v dubnu v přebytku 404 mil. EUR. 
 • Německo: Obchodní bilance v dubnu v přebytku 25,6 mld. EUR. 
 • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 264 tisíc. Velkoobchodní zásoby v dubnu +0,6 % m/m.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna se vůči euru včera opět de facto vůbec nehýbala. Obchodování pokračovalo v minimální vzdálenosti od intervenční hranice 27 CZK/EUR. Výsledek květnového růstu spotřebitelských cen se do vývoje na trhu nijak znatelně nepromítl. Inflace se opět dostala k nule. Cenovou hladinu táhly dolů především ceny zemního plynu, naopak k výraznějšímu zdražení došlo u pohonných hmot. Bezvětří na koruně pravděpodobně v dohledné době jen tak neskončí. Domácí měna by se mohla akorát přesunout ke slabším hodnotám. Momentálně však nejsou patrné žádné důležité faktory, které by měly potenciál korunu výrazněji oslabit. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruna na měnovém páru s americkým dolarem ztrácela. Umazala zisky ze středy a v pozdních odpoledních hodinách se pohybovala na hladině 23,85 CZK/USD. Vůči zlotému se koruna pokoušela anulovat ztráty z předchozího dne. To se jí podařilo jen částečně a ukončila na 6,244 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny si včera pohoršily. Zlotý vůči euru korigoval středeční zisky a do závěru odpoledne oslabil k úrovni 4,339 PLN/EUR. Forint opustil hranici 310 HUF/EUR a přesunul se k hladině 311,3 HUF/EUR. 
 • EURUSD: Americký dolar umazal na hlavním měnovém páru ztráty ze středy a včerejší evropskou seanci ukončil se ziskem na hranici 1,133 USD/EUR. Z makroekonomických dat zaujaly pozornost akorát nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Ty lehce předčily očekávání a patrně alespoň trochu zmírnily obavy z nepříliš slavných výsledků z amerického trhu práce, které byly zveřejněny minulý pátek. Ekonomický kalendář dnes opět nabídne pouze omezenou nabídku nových údajů. Příští týden bude situace podstatně zajímavější, jelikož se uskuteční očekávané zasedání americké centrální banky (Fedu). Vše v současné situaci nahrává tomu, že Fed bude se zvyšováním úrokových sazeb ještě vyčkávat minimálně do července, nebo až do září. 

Očekávaná data a události

 • Slovensko: Průmyslová produkce (duben), Stavební produkce (duben)
 • Německo: Index spotřebitelských cen (květen)
 • USA: Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan (červen)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.