AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 10.9.2015

Ranné správy 10.9.2015
sk2015-09-10.png

Klíčové události

  • ČR: Index spotřebitelských cen v srpnu -0,2 % m/m a +0,3 % r/r. Guvernér ČNB Miroslav Singer uvedl, že centrální banka má mnoho důvodů, proč se jí nelíbí záporné úrokové sazby. Zopakoval, že intervenční politika potrvá nejméně do druhého pololetí roku 2016, a že domácí ekonomika nadále potřebuje stimulovat. Singer také řekl, že po ukončení kurzového závazku neočekává výrazné posílení koruny. 
  • Maďarsko: Obchodní bilance v červenci v přebytku 674,2 mil. EUR.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Koruna vůči euru ani včera nepředvedla větší pohyby. Kurz se pohyboval jen pár haléřů nad hranicí 27 CZK/EUR, přičemž domácí měna během odpoledne lehce oslabila a na konci obchodní seance se kotovala na úrovni 27,05 CZK/EUR. Výsledná srpnová inflace nepatrně zaostala za predikcí ČNB. Důvodem byl meziroční pokles cen potravin a stále se snižující ceny pohonných hmot. Data se do vývoje koruny nepromítla. 
  • USDCZK & PLNCZK: Volatilita koruny na páru s americkým dolarem byla sice nízká, ale kurz v průběhu dne několikrát vystřídal směr. Kolem 17. hodiny se domácí měna pohybovala na mírně slabších hodnotách kolem 24,23 CZK/USD. Vůči zlotému se koruna také dostala do ztráty a ukončila na 6,43 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Vývoj zbylých středoevropských měn byl rozdílný. Forint se odpoledne odrazil od hranice 313 HUF/EUR a nabral oslabující trend. Uzavřel na hladině 314,5 HUF/EUR. Zlotému se naopak dařilo. Během dne posílil těsně k hranici 4,20 PLN/EUR, ale kvůli korekci většinu zisků umazal a vrátil se k 4,215 PLN/EUR. 
  • EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera mnoho zajímavého neodehrálo. Euro se vůči americkému dolaru pohybovalo na obě strany, ale nešlo o nijak zásadní výkyvy. Evropská obchodní seance nakonec dopadla ve prospěch dolaru, který se kolem 17. hodiny kotoval na 1,116 USD/EUR. Přes den nebyla zveřejněna žádná důležitá data. Dnes by pozornost mohly zaujmout pouze žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Tento týden již nebude příliš bohatý na nové informace. Opak však platí pro týden nadcházející, kdy je na programu vedle mnoha makroekonomických dat i jednání Fedu. Je vysoká pravděpodobnost, že komise Fedu již příští čtvrtek rozhodne o zvýšení úrokových sazeb.

Očekávaná data a události

  • SR: Průmyslová produkce (červenec)
  • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Velkoobchodní zásoby (červenec)

 

Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.