AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 11.11.2016

Ranné správy 11.11.2016
SK2016-11-11 

Klíčové události

 • Eurozóna: Viceprezident ECB V. Constancio uvedl, že jádrová inflace v eurozóně zůstává zdrojem obav. Zotavování tamní ekonomiky ale podle něj pokračuje a nezaměstnanost má klesnout příští rok pod 10 %.
 • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 254 tisíc. Ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti USA na druhém nejvyšším stupni AA+. Výhled zůstává stabilní. 
 • European Banking Authority (EBA): Evropské banky budou muset zvýšit své rezervy v průměru o 18 % kvůli splnění nových pravidel pro účtování potenciálních ztrát z úvěrů.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna se na měnovém páru s eurem opět pohybovala do strany. Očekáváme, že bezvětří na koruně se v dohledné době jen tak nezmění, a tedy že u kurzu v nadcházejících týdnech pravděpodobně nebudeme svědky významnějších pohybů. Dnes bude zveřejněn zápis z posledního zasedání České národní banky (ČNB). Zápis zřejmě nepřinese žádné překvapení. Bankovní rada má k potenciálnímu zavedení negativních úrokových sazeb poměrně zdrženlivý přístup, jinak v čem panuje určitá nejistota, je otázka, zda se ČNB nerozhodne prodloužit trvání intervenčního režimu do roku 2018. 
 • USDCZK & PLNCZK: Dění na páru koruna k americkému dolaru bylo včera o poznání nudnější, než ve středu. V průběhu dne se obchodovalo převážně v blízkosti hranice 24,80 CZK/USD. Na páru se zlotým si koruna znatelně přilepšila a kolem 17. hodiny se kotovala na 6,184 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera čelily výrazným prodejním tlakům. Forint během pozdního odpoledne oslabil až k hladině 308,8 HUF/EUR. Zlotý se na konci obchodní seance pohyboval na úrovni 4,375 PLN/EUR. 
 • EURUSD: Po velmi rušné středě se včera vývoj na hlavním měnovém páru uklidnil. Americkému dolaru se podařilo lehce rozšířit zisky z předchozího dne a na konci evropské seance se pohyboval u hranice 1,088 USD/EUR. Dnes budou na trhu nejspíše stále citelné dozvuky z amerických voleb, čemuž nahrává i fakt, že ekonomický kalendář bude na důležité novinky relativně chudý.

Očekávaná data a události

 • ČR: Zápis ze zasedání ČNB
 • Slovensko: Průmyslová produkce (září)
 • Německo: Index spotřebitelských cen (říjen)
 • USA: Spotřebitelská důvěra podle Univerzity Michigan (listopad), Projev člena Fedu (Fischer)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.