AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 11.12.2015

Ranné správy 11.12.2015
SK2015-12-11

Klíčové události

  • Slovensko: Průmyslová produkce v říjnu +4,1 % r/r. 
  • Eurozóna: Představitel ECB Liikanen zopakoval stanovisko, že centrální banka má v záloze nástroje, které je připravena použít, bude-li to potřeba. Další člen ECB Jazbec uvedl, že banka udělá vše, aby naplnila inflační cíl. 
  • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v týdnu končícím 5. prosince: 282 tisíc. Ceny dováženého zboží v listopadu -0,4 % m/m.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem se včera nic nového neodehrálo. Koruna nadále zůstává v podstatě přikovaná v těsné blízkosti hranice 27 CZK/EUR. Kolem 17. hodiny se obchodovalo na hladině 27,01 CZK/EUR. Ani dnes neočekáváme, že by se vývoj kurzu vychýlil od současného scénáře. Co se týče makroekonomických dat, tak nová čísla z domácí ekonomiky jsou na programu až v pondělí.
  • USDCZK & PLNCZK: Pohyby koruny vůči americkému dolaru nebyly příliš významné. Domácí měna během dne lehce oslabila a obchodní seanci uzavřela na úrovni 24,70 CZK/USD. Umazala tak část zisků, které posbírala ve středu. Volatilita koruny na páru se zlotým byla nízká. Kolem 17. hodiny se kurz kotoval u hranice 6,22 CZK/PLN. Koruna si nadále udržuje svou pozici na velmi silných hodnotách. 
  • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera dále rozšířily své ztráty. Nejhorší výsledek v regionu předvedl maďarský forint, který do pozdních odpoledních hodin oslabil k hladině 317,4 HUF/EUR, tedy k nejslabším hodnotám od začátku července. Zlotý v průběhu dopoledne sice mírně posiloval, ale odpoledne obrátil směr a ukončil v červených číslech na 4,346 PLN/EUR. I zlotý zůstává na dlouhodobých minimech. Je nejslabší od začátku letošního roku. 
  • EURUSD: Americký dolar na hlavním měnovém páru umazával ztráty ze středy. V závěru odpoledne se pohyboval na úrovni 1,094 USD/EUR. Jediný důležitý údaj ze včerejších dat byly nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Přestože výsledek zaostal za očekáváními, eurodolar na něj výrazněji nereagoval. Pozornost investorů se již přenáší do příštího týdne, kdy včetně několika klíčových dat z Ameriky bude na programu i dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fedu). Fed ve středu velmi pravděpodobně přistoupí k dlouho očekávanému zvýšení úrokových sazeb.

Očekávaná data a události

  • Německo: Index spotřebitelských cen (listopad)
  • USA: Maloobchodní prodeje (listopad), Index cen výrobců (listopad), Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan (prosinec)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.