AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 12.5.2016

Ranné správy 12.5.2016
SK2016-05-12 

Klíčové události

  • ČR: Český statistický úřad uvedl, že podíl Ruska na českém exportu klesl v letošním prvním čtvrtletí na 1,5 %. Loni přitom dosahoval 2 %.
  • USA: MBA žádosti o hypotéku v uplynulém týdnu +0,4 % t/t. Bilance federálního rozpočtu v dubnu v přebytku 106,5 mld. USD.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Koruna se na měnovém páru s eurem pohybovala bez znatelnějších výkyvů stále v těsné blízkosti hranice 27 CZK/EUR. Ekonomický kalendář byl včera prázdný a nová data nenabídne ani dnes. Koruna se bude pravděpodobně pohybovat na současných hodnotách i v nadcházejících dnech a týdnech. Prostor k posílení vzhledem k intervenčnímu režimu České národní banky již nemá. Zároveň se momentálně ani nerýsují faktory, které by měly potenciál korunu výrazněji oslabit. 
  • USDCZK & PLNCZK: Koruna si vůči americkému dolaru lehce polepšila. Do závěru obchodní seance posílila k hladině 23,61 CZK/USD. Výkyvy domácí měny na páru se zlotým nebyly příliš výrazné. Kurz se v průběhu dne pohyboval převážně v pásmu 6,098 – 6,12 CZK/PLN a kolem 17. hodiny se kotoval na 6,111 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera oslabily. Forint vstoupil do obchodního dne kolem 314,3 HUF/EUR a do pozdních odpoledních hodin oslabil k úrovni 315,4 HUF/EUR. Ztráty zlotého vůči euru byly jen poměrně malé. Ukončil na hranici 4,423 PLN/EUR. 
  • EURUSD: Vývoj na hlavním měnovém páru se včera odehrál ve prospěch eura. Společná evropská měna si do konce evropské seance připsala zisky k hladině 1,143 USD/EUR. Ekonomický kalendář byl včera na nová data z eurozóny a ze Spojených států relativně chudý a nenabídl žádné důležitější novinky. Dění na trhu se tak odvíjelo na základě investorského sentimentu, ale také od volatility na komoditních a akciových trzích. Dnes bude situace velmi podobná v tom smyslu, že se opět nedočkáme významnější nadílky nových makrodat. Čísla ze Spojených států jsou na programu až na konci tohoto týdne.

Očekávaná data a události

  • Eurozóna: Průmyslová výroba (březen)
  • USA: Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti (týden), Ceny dováženého zboží (duben), Projevy členů Fedu
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.