AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 12.8.2015

Ranné správy 12.8.2015

Klíčové události


• Slovensko: Zaměstnanost v průmyslu v červnu vzrostla o 1,9 % r/r a průměrná měsíční mzda v průmyslu se zvýšila o 3,7 % r/r na 974 eur.
• Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW v srpnu vzrostl na 47,6 bodu z červencových 42,7 bodu. Pokles ve složce očekávání byl vyvážen růstem složky hodnocení současné situace.
• Maďarsko: Index spotřebitelských cen v červenci stagnoval a poklesl o 0,4 % r/r.
• USA: Index ekonomické důvěry mezi malými podniky NFIB se v červenci zvýšil na 95,4 bodu z červnových 94,1 bodu. Velkoobchodní zásoby v červnu vzrostly o 0,9 % m/m.


Vývoj na devizovém trhu 


• CZK/EUR: Naprostý klid pokračoval na měnovém páru koruny s eurem. Stejně jako v pondělí a ostatně po celý srpen byla koruna „přilepená“ na horní straně hladiny 27 CZK/EUR. Korunu neovlivnilo ani prohlášení čelních českých politiků (pánové Hamáček a Štěch), kteří apelovali na vedení ČNB, aby zmírnila intervence proti koruně, s tím, že poškozují většinu občanů. Je škoda, že již nekomentovali krok čínské centrální banky, která devalvovala juan vůči dolaru o téměř 2 %, a to kvůli tomu, aby pomohla čínským exportním firmám.
• CZK/USD & CZK/PLN: Vůči americkému dolaru koruna dále posilovala a krátce se dostala až pod hladinu 24,40 CZK/USD. Vůči polskému zlotému koruna v samém závěru dne mírně oslabila a odevzdala tak část pondělních zisků.
• HUF/EUR & PLN/EUR: Nejsilnější měnou středoevropského regionu byl v úterý polský zlotý, který se sice po většinu dne nacházel v blízkosti hladiny 4,20 PLN/EUR, avšak v samém závěru dne dokázal posílit. Větší část úterních ztrát dokázal v závěru dne vymazat i maďarský forint, který se během dne nacházel nad hladinou 312 HUF/EUR, na měsíčním minimu.
• USD/EUR: Na hlavním měnovém páru se dařilo euru, které na začátku odpoledne posílilo až téměř na úroveň 1,11 USD/EUR. Řecko již podle posledních zpráv má náčrt dohody ohledně reforem, které jsou klíčem ke schválení třetího záchranného balíku.  Během odpoledne po lepších datech z USA euro většinu zisků odevzdalo.


Očekávaná data a události  


• Slovensko: Index spotřebitelských cen (červenec)
• Eurozóna: Průmyslová výroba (červen)
• USA: Plnění státního rozpočtu (červenec)
 
 

 

Miroslav Novák MNovak_150x226px

Vystudoval obor Finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní.

Zkušenosti v oblasti bankovnictví načerpal v UniCredit Group, kde působil na oddělení Treasury. Od roku 2010 pracuje jako analytik ve  společnosti AKCENTA. K oblastem jeho zájmu patří především problematika měnových kursů.

Miroslav Novák není ortodoxním zastáncem žádné ekonomické školy, což mu umožňuje hodnotit objektivně nejenom dění na finančních trzích, ale i na poli globální ekonomiky. Je autorem řady odborných článků a expertních komentářů, které pravidelně využívají přední česká i polská média.

 
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.