AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 13.1.2016

Ranné správy 13.1.2016
SK2016-01-13

Klíčové události

  • Slovensko: Stavební produkce v listopadu poklesla o 4,9 % m/m, respektive vzrostla o 15,1 % r/r.
  • USA: Index optimismu mezi malými podniky NFIB v prosinci mírně vzrostl na 95,2 bodu.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Koruna včera data z domácí ekonomiky podle předpokladů ignorovala. Obchodování koruny k euru tak pokračovalo v těsné blízkosti hladiny 27 CZK/EUR. Spotřebitelské ceny se v prosinci podobně jako v listopadu meziročně zvýšily jen o 0,1 % a v souhrnu za celý loňský rok o pouhých 0,3 %. Na dvouprocentní inflaci si tak ještě budeme muset počkat, protože aktuální pokles cen ropy bude na ceny tlačit i na začátku letošního roku. Co se týče České národní banky (ČNB), tak ta by na zveřejněná data nijak reagovat neměla. Velmi solidně v listopadu rostly maloobchodní tržby, což je odraz zlepšování situace na pracovním trhu v kombinaci s velmi nízkou inflací. Růst domácí ekonomiky byl ve 3. čtvrtletí ještě mírně navýšen na 4,7 % r/r.
  • USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna v úterý oslabila a v závěru odpoledne se kurz nacházel těsně pod hladinou 25 CZK/USD. Vůči polskému zlotému se koruna pohybovala kolem hladiny 6,20 CZK/PLN.
  • EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn polský zlotý včera hned ráno zamířil nad hladinu 4,37 PLN/EUR, na nejslabší hodnoty za poslední rok. Během dne se obchodování stabilizovalo v blízkosti hladiny 4,36 PLN/EUR. Rovněž maďarský forint včera hned zkraje dne zamířil nad hladinu 318 HUF/EUR (téměř roční minimum), avšak ve zbytku dne se pohyboval pod touto hladinou.
  • EURUSD: Na hlavním měnovém páru pokračovalo obchodování uvnitř pásma 1,08 – 1,09 USD/EUR. Včera nebyly zveřejněny žádné událost, které by si s kurzem výrazněji zahýbaly. Na eurodolaru tak pokračuje hledání směru, když od loňského prosince se obchoduje v postranním trendu.

Očekávaná data a události

  • Slovensko: Zaměstnanost a průměrná měsíční mzda (listopad)
  • Eurozóna: Průmyslová produkce (listopad)
  • Polsko: Běžný účet platební bilance (listopad), Obchodní bilance (listopad)
  • USA: Béžová kniha Fedu, Projevy centrálních bankéřů (Rosengren, Evans)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.