AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 15.4.2016

Ranné správy 15.4.2016
SK2016-04-15 

Klíčové události

 • Slovensko: Index spotřebitelských cen v březen -0,5 % r/r.
 • Německo: Německé ekonomické instituty očekávají zpomalení růstu německé ekonomiky v letošním roce na 1,6 %.
 • Eurozóna: Harmonizovaná inflace v březen v +1,2 % m/m a +0,0 % r/r. 
 • USA: Index spotřebitelských cen v březen +0,1 % m/m a +0,9 % r/r. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 253 tisíc.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: K vývoji koruny na měnovém páru s eurem stále nelze napsat nic nového. Kurz je nadále přikovaný jen lehce nad hranící 27 CZK/EUR a pravděpodobně na současných hodnotách zůstane i v příštích týdnech. Co se týče ekonomického kalendáře, tak včera zel prázdnotou, a ani dnes nenabídne žádné novinky. 
 • USDCZK & PLNCZK: Včera byla volatilita koruny vůči americkému dolaru podstatně nižší, než ve středu. Obchodování probíhalo v pásmu 23,91 – 24,05 CZK/USD a v pozdních odpoledních hodinách se koruna kotovala na hladině 23,98 CZK/USD. Na páru se zlotým se koruně podařilo mírně posílit. Ukončila v blízkosti 6,287 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny se dostaly do červených čísel. Forint umazal zisky ze středy a obchodní seance ukončil na 311,2 HUF/EUR. Zlotý oslabil lehce nad hranici 4,30 PLN/EUR. Momentálně je nejslabší za poslední měsíc. 
 • EURUSD: Na hlavním měnovém páru se toho včera příliš zajímavého neodehrálo. Po rušné středě se obchodování uklidnilo a eurodolar akorát hledal novou rovnováhu. Během dne sice došlo k menším výkyvům na obě strany, nicméně eurodolar nakonec završil evropskou seanci na původních hodnotách z rána, tedy kolem 1,126 USD/EUR. Ekonomický kalendář nabídl data jak z eurozóny, tak ze Spojených států. Z eurozóny však přišla akorát březnová inflace, jejíž dynamika minulý měsíc v meziročním srovnání stagnovala. Nejedná se o nijak povzbudivý výsledek, přesto ale předčil očekávání a eurozóna se tak opět vyprostila z deflace. Americká inflace naopak mírně zklamala. Její zpomalení nahrává spekulacím, že americká centrální banka (Fed) bude se zvyšováním sazeb zdrženlivější. Na druhou stran, čísla z trhu práce dopadla opět pozitivně, jelikož nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti pokračují v klesajícím tempu.

Očekávaná data a události

 • Slovensko: Průmyslové objednávky (únor)
 • Eurozóna: Obchodní bilance (únor)
 • USA: Průmyslová produkce (březen), Newyorský Fed Index (duben), Využití průmyslových kapacit (březen), Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan (duben), TIC Flows – čisté dlouhodobé kapitálové toky (únor)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.