AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 16.2.2016

Ranné správy 16.2.2016
SK2016-02-16

Klíčové události


• Slovensko: Spotřebitelské ceny v lednu poklesly o 0,2 % m/m, respektive o 0,6 % r/r.
• Eurozóna: Obchodní bilance v prosinci byla přebytková ve výši 24,3 mld. eur. Evropská centrální banka (ECB) je podle slov jejího prezidenta M. Draghiho na březnovém zasedání připravena dále uvolnit měnovou politiku.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Obchodování koruny vůči euru na úvod nového týdne nic zajímavého nepřineslo. Pohyby koruny byl v pondělí mírnější než v minulém týdnu a obchodovalo se v rozmezí několika haléřů, těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. Dnes bude zveřejněn první odhad o růstu české ekonomiky za 4. čtvrtletí loňského roku. V meziročním srovnání by se růst HDP měl nacházet výrazně nad 4 %, což by znamenalo, že za celý loňský rok by byl přírůstek HDP nejvyšší od roku 2007. Informace o HDP budou určitě zajímavé, nicméně je nepravděpodobné, že by na tuto statistiku koruna výrazněji zareagovala.
• USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna na úvod nového týdne oslabila, když kopírovala vývoj na eurodolaru. Obchodování se během odpoledne přesunulo k hladině 24,20 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým se obchodování odehrávalo nad hladinou 6,10 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny se na úvod nového týdne vůči euru příliš nehýbaly. Obchodování s maďarským forintem probíhalo především kolem úrovně 309 HUF/EUR. Polský zlotý se po celý den nacházel v těsné blízkosti hladiny 4,40 PLN/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru euro na úvod nového týdne vůči dolaru oslabovalo a rozšířilo tak ztráty ze závěru minulého týdne. V pondělí ráno se ještě kurz nacházel těsně nad hladinou 1,12 USD/EUR. Během dne se obchodování přeneslo do rozmezí 1,11 – 1,12 USD/EUR. Dolar na jedné straně ještě těžil z pátečních dat (vyšší růst maloobchodních tržeb v USA) a na straně druhé z pondělních slov prezidenta ECB M. Draghiho. Je totiž stále více pravděpodobné, že ECB na březnovém zasedání půjde se sazbami ještě hlouběji do záporu. Nelze navíc vyloučit další rozšíření programu kvantitativního uvolňování.


Očekávaná data a události


• Slovensko: Nové průmyslové objednávky (prosinec)
• ČR: Hrubý domácí produkt (4. čtvrtletí 20105)
• Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW (únor)
• Polsko: Průměrná mzda, Míra zaměstnanosti (leden)
• USA: Index cen domů NAHB (únor)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.