AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 16.9.2015

Ranné správy 16.9.2015
SK2015-09-16

Klíčové události


• Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW v září poklesl na 33,3 bodu.
• Polsko: Spotřebitelské ceny v srpnu poklesly o 0,4 % m/m a o 0,6 % r/r.
• USA: Maloobchodní tržby v srpnu vzrostly o 0,2 % m/m. Maloobchodní tržby očištěné o prodej motorových vozidel se poté v srpnu zvýšily o 0,1 % m/m. Průmyslová výroba v srpnu poklesla o 0,4 % m/m a zpracovatelský sektor odepsal 0,5 % m/m.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Obchodování těsně nad hranicí 27 CZK/EUR sice pokračuje, avšak pohyby koruny vůči euru již nejsou tak strnulé jako v předchozím týdnu. V úterý se obchodovalo v rozmezí zhruba 7 haléřů, v pondělí dokonce koruna krátce zamířila nad hladinu 27,10 CZK/EUR. Slovně proti koruně včera intervenoval člen bankovní rady ČNB L. Lízal, který zdůraznil, že se v zahraničí hromadí protiinflační rizika, na které je ČNB v případě potřeby dále reagovat. Těžko si však lze představit, že by ČNB v současnosti přistoupila ke zvýšení intervenční hladiny např. na 28 CZK/EUR.
• USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna v úterý oslabila. Během dne se obchodovalo primárně pod hladinou 24 CZK/USD, avšak v závěru odpoledne koruna zamířila nad tuto úroveň. Vůči polskému zlotému koruna v úterý oslabila na odpoledních 6,45 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny si v úterý k euru připsaly mírné zisky. Maďarský forint v závěru odpoledne posílil pod hladinu 312 HUF/EUR a dostal se tak na nejsilnější hodnoty od začátku září. Polský zlotý se ke konci odpoledne podíval pod hladinu 4,20 PLN/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se obchodování během dne odehrávalo v okolí úrovně 1,13 USD/EUR. Impulsem k posílení dolaru ve druhé polovině odpoledne byly srpnové maloobchodní tržby USA. Dnes budou na obou stranách Atlantiku zveřejněna data o srpnové inflaci, avšak klíčovou událostí bude až zítřejší výsledek zasedání americké centrální banky (Fed).


Očekávaná data a události


• Slovensko: Nové průmyslové zakázky (červenec), Harmonizovaný index spotřebitelských cen (srpen)
• ČR: Ceny v průmyslu (srpen), Ceny vývozu a dovozu (červenec)
• Eurozóna: Index spotřebitelských cen (srpen)
• Polsko: Spotřebitelská inflace – jádrová (srpen), Průměrná mzda (srpen)
• USA: Index spotřebitelských cen (srpen), Průměrné týdenní výdělky (srpen)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.