AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 18.1.2016

Ranné správy 18.1.2016
SK2016-01-18

Klíčové události

 • ČR: Člen bankovní rady a pravděpodobně budoucí guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že si dovede představit výstup z kurzového závazku jen v případě, že inflační očekávání dosáhnou nad hranici 2 %. Dále řekl, že by si dokázal představit výstup formou několika postupných kroků, ale sám by radši preferoval transparentní jednorázové ukončení. To však dle jeho slov možná okolnosti nedovolí.
 • Slovensko: Index spotřebitelských cen v prosinci -0,5 % r/r. 
 • Polsko: Index spotřebitelských cen v prosinci -0,5 % r/r. 
 • Eurozóna: Obchodní bilance v listopadu v přebytku 22,7 mld. EUR. 
 • USA: Maloobchodní prodeje v prosinci -0,1 % m/m. Index cen výrobců v prosinci -0,2 % m/m a -1 % r/r. Newyorský Fed Index v lednu poklesl z -6,21 b. na -19,37 b. Průmyslová produkce v prosinci -0,4 % m/m. Využití průmyslových kapacit v prosinci na úrovni 76,5 %. Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan v lednu vzrostla z 92,6 n. na 93,3 b.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna se vůči euru stále de facto vůbec nehýbe a drží se u hranice 27 CZK/EUR. Pokud jsme v uplynulých dnech u kurzu zaznamenali alespoň drobný výkyv, vždy se jednalo se o pohyb maximálně v rozsahu několika málo haléřů. Co se týče budoucího výhledu, tak nic nenasvědčuje tomu, že by ve druhé polovině ledna mělo v tomto směru dojít k jakékoliv změně. 
 • USDCZK & PLNCZK: Domácí měna na páru s americkým dolarem posílila a dostala se až k hladině 24,58 CZK/USD. Nakonec uzavřela na 24,67 CZK/USD. Volatilita koruny vůči zlotému byla během obchodních hodin relativně nízká. Kolem 17. hodiny se kurz kotoval na úrovni 6,135 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Na konci minulého týdne se opět dařilo forintu, který do pozdního odpoledne posílil k 313,7 HUF/EUR. Zlotý se v průběhu dne příliš nehýbal. Ve večerních hodinách však nabral výrazné ztráty, když zamířil k hranici 4,49 PLN/EUR. 
 • EURUSD: Dolar na hlavním měnovém páru v pátek začal ztrácet poté, co byla zveřejněna data ze Spojených států. Vyjma spotřebitelské důvěry, v podstatě všechny další ukazatele dopadly hůře, než se očekávalo. Dolar v odpoledních hodinách oslabil k 1,098 USD/EUR, před koncem obchodní seance se mu však podařilo tyto ztráty lehce korigovat a uzavřel na 1,095 USD/EUR. Hlavní událostí tohoto týdne bude čtvrteční zasedání ECB. Rovněž se dočkáme další řady důležitých dat z Ameriky, která by s eurodolarem mohla opět výrazněji zahýbat.

Očekávaná data a události

 • ČR: Index cen výrobců (prosinec)
 • Polsko: Inflace bez cen energie a potravin (prosinec)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.