AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 18.7.2016

Ranné správy 18.7.2016
SK2016-07-18 

Klíčové události

  • Slovensko: Harmonizovaná inflace v červnu -0,7 % r/r. 
  • Eurozóna: Harmonizovaná inflace v červnu +0,2 % m/m a +0,1 % r/r. Obchodní bilance v květnu v přebytku 24,5 mld. EUR. Představitel ECB I. Angeloni uvedl, že špatné úvěry italských bank jsou zvládnutelné.
  • Velká Británie: Hlavní ekonom BoE Andrew Haldane řekl, že britská centrální banka by v srpnu v rámci uvolnění měnové politiky měla přijmout balíček vzájemně se doplňujících opatření. 
  • USA: Maloobchodní prodeje v červnu +0,6 % m/m. Newyorský Fed index v červenci poklesl z 6 b. na 0,55 b. Index spotřebitelských cen v červnu +0,2 % m/m a +1 % r/r. Využití průmyslových kapacit v červnu: 75,4 %. Průmyslová produkce v červnu +0,6 % m/m. Podnikové zásoby v květnu +0,2 % m/m. Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan v červenci poklesla z 93,5 b. na 89,5 b.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Koruna se vůči euru v závěru týdne v podstatě vůbec nepohnula a obchodování probíhalo převážně u hladiny 27,03 CZK/EUR. Co se týče ekonomického kalendáře s daty z domácí ekonomiky, tak v pátek jsme se žádných novinek nedočkali, a ani dnes nejsou na programu nová čísla. 
  • USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru oslabila v návaznosti na vývoj na hlavních trzích. Do pozdního odpoledne se přesunula k hranici 24,40 CZK/USD. Na páru se zlotým se domácí měna příliš nehýbala. Kolem 17. hodiny se kotovala na úrovni 6,127 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn předvedl nejhorší výsledek maďarský forint, který vůči euru oslabil k 315,6 HUF/EUR. Volatilita zlotého byla poměrně nízká. V závěru obchodní seance se pohyboval na 4,413 PLN/EUR. 
  • EURUSD: Dění na hlavním měnovém páru bylo v pátek do podstatné míry ovlivněno přívalem nových dat ze Spojených států. Červnový maloobchod i průmyslová produkce předčily odhady a zlepšily očekávání ohledně vývoje americké ekonomiky ve 2. čtvrtletí. Červnová inflace nepřekvapila a naopak Newyorský Fed index a spotřebitelská důvěra vykázaly nepříliš uspokojivé výsledky. Nová data dopadla celkově dobře a dolaru dopomohla k velmi slušným ziskům. Na konci evropské seance se eurodolar obchodoval na 1,107 USD/EUR.

Očekávaná data a události

  • Polsko: Změna zaměstnanosti (červen), Průměrná mzda (červen)
  • USA: NAHB index trhu s bydlením (červenec), TIC Flows – čisté dlouhodobé kapitálové toky (květen)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.