AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 18.9.2015

Ranné správy 18.9.2015
SK2015-09-18

Klíčové události

  • Eurozóna: Stavební výroba v červenci vzrostla o 1,0 % m/m a o 1,8 % r/r.
  • Polsko: Maloobchodní tržby v srpnu poklesly o 1,8 % m/m a vzrostly o 2,0 % r/r. Průmyslová produkce v srpnu poklesla o 1,3 % m/m a vzrostla o 3,6 % r/r. Stavební produkce se v srpnu zvýšila o 0,6 % m/m a o 3,0 % r/r. 
  • USA: FOMC (Fed) ani na zářijovém zasedání úrokové sazby nezvýšil. Počet zahájených staveb v srpnu poklesl o 3,0 % m/m, zatímco počet stavebních povolení se zvýšil o 3,5 %. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu končícím 12. zářím poklesl na 264 tis. Index výrobní aktivity z okolí Philadelphie poklesl na -6,0 bodu.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Koruna vůči euru byla ve čtvrtek stabilní a na mezibankovním trhu se obchodovalo zhruba v pásmu 27,05 – 27,10 CZK/EUR. Včera nebyla zveřejněna žádná významnější domácí ekonomická data a s prázdným ekonomickým kalendářem musíme počítat i dnes. Na druhé straně se blíží zasedání bankovní rady České národní banky, které se uskuteční již příští čtvrtek. Zasedání se zúčastní všech sedm členů. 
  • USDCZK & PLNCZK: Koruna se běhen čtvrtka pohybovala lehce pod hladinou 24 CZK/USD. Večer v souvislosti se zasedáním FOMC koruna posílila až téměř na 23,60 CZK/USD. Vůči polskému zlotému koruna v úterý mírně posílila na odpoledních 6,44 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn polský zlotý k euru mírně oslabil a v odpoledních hodinách se nacházel kolem hladiny 4,21 PLN/EUR. Maďarský forint oproti tomu k euru posílil do blízkosti úrovně 310 HUF/ER, na nejsilnější hodnoty za poslední měsíc. 
  • EURUSD: Obchodování na hlavním měnovém páru bylo včera ovlivněno večerním zasedáním americké centrální banky (Fed). Kurz eura se tak kotoval většinou v blízkosti úrovně 1,13 USD/EUR a i reakce na odpolední data z americké ekonomiky byly nevýznamné. Večerní zasedání Fedu zklamalo ty, kteří doufali ve zvýšení úrokových sazeb. Fed již má do konce roku jen dvě možnosti k tomu, aby sazby zvýšil, ale pravděpodobnost, že se tak stane, dále poklesla. V nejbližších dnech by tak euro mohlo k dolaru ještě posílit a alternativně i testovat maximum z konce srpna na úrovni 1,17 USD/EUR.

Očekávaná data a události

  • Eurozóna: Běžný účet platební bilance (červenec)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.