AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 19.7.2016

Ranné správy 19.7.2016
SK2016-07-19 

Klíčové události


• Polsko: Průměrná mzda v podnicích vzrostla v červnu o 5,3 % r/r. Míra zaměstnanosti se se v červnu zvýšila o 3,1 % r/r.
• USA: Hodnota indexu vývoje na trhu nemovitostí NAHB v červenci poklesla na 59 bodů z červnových 60. Příliv dlouhodobých investic v červnu činil 41,1 mld. dolarů.


Vývoj na devizovém trhu


• EURCZK: Obchodování koruny vůči euru na úvod nového týdne pokračovalo těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. V pondělí nebyla zveřejněna žádná důležitější data z domácí ekonomiky a koruna nereagovala ani dění v Turecku. Ani dnešek nenabídne žádné domácí statistiky, na které by koruna mohla výrazněji reagovat.
• USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru se koruna na úvod nového týdne pohybovala převážně v pásmu 24,40 – 24,50 CZK/USD. Na rozdíl od minulého pátku nenabídlo pondělí žádná významnější ekonomická data, na která by americká měna reagovala. Vůči polskému zlotému koruna oslabila a zamířila na dohled hladiny 6,20 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se na úvod nového týdne dařilo především polskému zlotému, který vůči euru posiloval ji od ranních hodin a zamířil hlouběji pod hladinu 4,40 PLN/EUR. Zlotému pomohla lepší data z tamní ekonomiky (silnější růst mezd) a i dnes může zlotý těžit z lepších ekonomických dat (průmyslová výroba a maloobchodní tržby). Do kurzu zlotého naopak vůbec nepromluvily víkendové události v Turecku a celkově dopad tureckých událostí na středoevropské měny byl v podstatě nulový. Maďarský forint se vůči euru pohyboval v širším okolí hladiny 315 HUF/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se zkraje nového týdne obchodovalo převážně v rozmezí 1,104 – 1,107 USD/EUR. Společná evropská měna nenavázala na závěr minulého týdne a dále neoslabovala. Proti dalšímu oslabovaní eura v tuto chvíli hovoří technická bariéra na úrovni 1,10 USD/EUR. Pondělí navíc nenabídlo ani žádná významnější ekonomické statistiky, na které by eurodolar mohl reagovat. Dnes bude z ekonomických dat zajímavý především index ZEW, ve kterém již bude promítnut červnový výsledek britského referenda.


Očekávaná data a události


• Eurozóna: Šetření úvěrových podmínek v bankách (2. čtvrtletí)
• Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW (červenec)
• Polsko: Průmyslová produkce, Maloobchodní tržby, Ceny průmyslových výrobců (červen)
• USA: Zahájené stavby domů, Stavební povolení (červen)

Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.