AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 21.8.2015

Ranné správy 21.8.2015
sk2015-08-25.png

Klíčové události

  • Německo: Ceny německých průmyslových výrobců meziměsíčně stagnovaly, meziročně to znamená pokles o 1,3 %. 
  • Polsko: Centrální bankéři podle zápisu ze včerejšího jednání nepočítají s poklesem sazeb. Naopak se někteří členové vyjádřili, že by sazby mohly v příštích čtvrtletích růst. 
  • USA: Prodej domů v červenci vzrostl o 0,2 % m/m. Index výrobní aktivity z okolí Philadelphie v srpnu dosáhl 8,3 bodu. Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu končícím 15. srpnem dosáhl počtu 277 tis.

Vývoj na devizovém trhu

  • CZK/EUR: Na tomto měnovém páru dál panovala prázdninová nálada. Koruna se nadále držela s mírnou rezervou dvou haléřů na dohled od intervenční hladiny 27 CZK/EUR. 
  • CZK/USD & CZK/PLN: Na měnovém páru s americkým dolarem se koruně včera dařilo a posílila k úrovni 24 CZK/USD, na šestitýdenní maximum. Vůči polskému zlotému koruna také posílila, byť jen velmi mírně, v řádu několika haléřů.
  • HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylé středoevropské měny pokračovaly i ve čtvrtek v mírném oslabování. Maďarský forint i polský zlotý si tak připsaly drobné ztráty, když polská měna ztratila během dne téměř 0,9 %, ale dokázala část svých ztrát odpoledne umazat.
  • USD/EUR: Na hlavním měnovém páru včera k výraznějším pohybům nedocházelo. Mírně se dařilo euru, které vůči americké měně posílilo z ranních 1,113 na odpoledních 1,119 USD/EUR. Za oslabováním dolaru stojí především špatná ekonomická data z Číny.

Očekávaná data a události

  • Eurozóna: Index spotřebitelské důvěry (srpen)
  • Německo: Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK (září)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.