AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 23.6.2016

Ranné správy 23.6.2016
SK2016-06-23 

Klíčové události

 • ČR: Průměrná sazba hypoték v květnu 2016 klesla na rekordních 1,89 %.
 • Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu poklesla z -7b. na -7,3 b. ECB dnes zahájila nový program levných dlouhodobých úvěrů komerčním bankám.
 • USA: Prodeje starších domů v květnu +1,8 % m/m na 5,53 mil. Představitel Fedu Jay Powell uvedl, že americká centrální banka je připravena na cokoli, co se stane po hlasování o Brexitu.
 • MMF: Mezinárodní měnový fond snížil prognózu růstu ekonomiky USA v tomto roce z původního 2,4 % na 2,2 %. Prognóza na rok 2017 počítá s ekonomickým růstem o 2,5 %.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Pohyby koruny vůči euru byly v průběhu dne velmi omezené. Obchodování probíhalo v pásmu 27,03 – 27,07 CZK/EUR. Reakce kurzu koruny na hlasování o Brexitu by dnes na rozdíl od dalších středoevropských měn neměla být příliš znatelná. Co se týče ekonomického kalendáře, tak dnes nenabídne žádné důležitější novinky z tuzemské ekonomiky. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruna na páru s americkým dolarem posílila až k 23,87 CZK/USD, poté však podstatnou část zisků umazala a obchodní seanci završila na 23,98 CZK/USD. Vůči zlotému naopak slábla. Kolem 17. hodiny se kotovala na úrovni 6,174 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera čelily mírným výkyvům na obě strany. Zlotý vůči euru nejdříve slábl, následně se přesunul k silnějším hodnotám. Zisky však nakonec odevzdal zpět a uzavřel na 4,393 PLN/EUR. Forint následoval obdobný scénář a ukončil na hladině 314,7 HUF/EUR.
 • EURUSD: Americký dolar na hlavním měnovém páru ztrácel až do pozdního odpoledne k 1,133 USD/EUR. Před koncem evropské seance došlo na eurodolaru ke korekci, která jej vrátila k hranici 1,128 USD/EUR. Ekonomická data, která byla během dne zveřejněna, se do vývoje eurodolaru zásadněji nepromítla. Podstatně větší odezvu měla u investorů guvernérka Fedu J. Yellenová, která řekla, že pevně doufá v další oživení ekonomického růstu. Dále uvedla, že nedávné špatné výsledky z trhu práce považuje jen za dočasné, a že nereflektují jinak poměrně stabilní kondici americké ekonomiky. Pozornost trhů se dnes zaměří na hlasování o Brexitu.

Očekávaná data a události

 • Polsko: Míra nezaměstnanosti (květen)
 • Německo: Index PMI ve výrobě (červen), Index PMI ve službách (červen)
 • Eurozóna: Index PMI ve výrobě (červen), Index PMI ve službách (červen)
 • USA: Index PMI ve výrobě (červen), Prodeje nových domů (květen), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Chicagský Fed Index (květen)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.