AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 23.8.2016

Ranné správy 23.8.2016
SK2016-08-23 

Klíčové události

 • Slovensko: Index spotřebitelské důvěry v červenci poklesl z -6,9 b. na -7,5 b. Slovenská koalice se nedohodla na zdaňování dividend.
 • USA: Chicagský Fed index v červenci vzrostl z 0,05 b. na 0,27 b. Představitel americké centrální banky (Fedu) Fischer naznačil možnost zvyšování úrokové sazeb v roce 2016 s tím, jak se ekonomika blíží cílům stanoveným Fedem. 
 • Japonsko: Guvernér japonské centrální banky (BOJ) Kuroda uvedl, že snížení úrokových sazeb hlouběji do záporu nemůže vyloučit.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: K vývoji na měnovém páru koruna s eurem nelze napsat nic nového. Obchodování i včera pokračovalo bez jakýchkoliv výkyvů a koruna se nadále drží v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR. Co se týče ekonomického kalendáře s daty z domácí ekonomiky, tak včera byl prázdný, a ani dnes nenabídne žádné novinky. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruna vstoupila do obchodní seance vůči americkému dolaru na mírně slabších hodnotách, nicméně v průběhu dne veškeré ztráty umazala a v pozdních odpoledních hodinách se pohybovala na hladině 23,84 CZK/USD. Vůči zlotému nejdříve ztrácela, poté část z těchto ztrát korigovala a ukončila na 6,275 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se zprvu dařilo polskému zlotému, který kolem poledne posílil k úrovni 4,299 PLN/EUR. Následně obrátil směr a téměř všechny zisky odevzdal zpět. Kolem 17. hodiny se kotoval na 4,306 PLN/EUR. Volatilita forintu vůči euru byla relativně nízká. V závěru odpoledne se pohyboval na 310,2 HUF/EUR. 
 • EURUSD: Vývoj na hlavním měnovém páru se odehrál ve prospěch eura, které do konce evropské seance posílilo k hranici 1,133 USD/EUR. Ekonomický kalendář byl de facto prázdný, a makrodata tak na začátku týdne vývoj na trhu nijak neovlivnila. Pozornost byla částečně věnována vyjádřením centrálních bankéřů, kdy Fischer z amerického Fedu pronesl poměrně jestřábí komentář ohledně potenciálního zvýšení úrokových sazeb. I projev guvernéra japonské BOJ Kurody nezůstal bez povšimnutí. BOJ se na rozdíl od Fedu nachází v opačné situaci a čelí rozhodnutí o dalším uvolnění měnové politiky.

Očekávaná data a události

 • Německo: Výrobní PMI index (srpen), Index PMI ve službách (srpen)
 • Polsko: Konjunkturální ukazatel (srpen)
 • Maďarsko: Rozhodnutí o úrokové sazbě – jednání MNB
 • Eurozóna: Výrobní PMI index (srpen), Index PMI ve službách (srpen), Projev člena ECB (Coeuré)
 • USA: Výrobní PMI index (srpen), Richmondský Fed index (srpen), Prodeje nových domů (červenec)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.