AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 24.6.2015

Ranné správy 24.6.2015

Klíčové události

 • Německo: Index PMI ve výrobním sektoru se v červnu zvýšil z 51,1 b. na 51,9 b. Index PMI ve službách v červnu vzrostl z 53 b. na 54,2 b.
 • Eurozóna: Index PMI ve výrobním sektoru se v červnu zvýšil z 53,8 b. na 54,4 b. Index PMI ve službách v červnu vzrostl z 52,2 b. na 52,5 b.
 • Maďarsko: Centrální banka MNB podle očekávání snížila úrokové sazby z 1,65 % na 1,5 %. Cyklus uvolňování měnové politiky ještě není u konce. Sazby se velmi pravděpodobně budou dále snižovat i na příštím zasedání.
 • USA: Jádrové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu +0,5 % m/m. FHFA Index cen domů v dubnu +0,3 % m/m. Index PMI ve výrobním sektoru se v červnu snížil z 54 b. na 53,4 b. Prodeje nových domů v květnu: 546 tisíc. Richmondský Fed Index vzrostl v červnu z 1 b. na 6 b.

Vývoj na devizovém trhu

 • CZK/EUR: Koruna vůči euru v průběhu dne sice nezaznamenala větší pohyby, podařilo se jí však posílit k hladině 27,17 CZK/EUR a dostat se tak na nejsilnější hodnoty od listopadu 2013. Včera nebyla zveřejněna žádná důležitá data z české ekonomiky. Ekonomický kalendář zeje prázdnotou i dnes. 
 • CZK/USD & CZK/PLN: Koruna na páru s americkým dolarem nabrala výrazné ztráty a během odpoledních hodin se obchodování přesunulo k hranici 24,40 CZK/USD. Posléze díky korekci umazala část těchto ztrát a ukončila na úrovni 24,31 CZK/USD. Vůči zlotému si koruna připsala menší zisky a kolem 17. hodiny se kotovala na hladině 6,523 CZK/PLN. 
 • HUF/EUR & PLN/EUR: Forint zprvu zamířil k silnějším hodnotám a posílil k 308,5 HUF/EUR. Kolem poledne však obrátil směr a vrátil se nad hranici 310,0 HUF/EUR. Zlotý nejdříve oslabil, během pozdního odpoledne ztráty umazal a uzavřel na 4,161 PLN/EUR. 
 • USD/EUR: Vývoj na hlavním měnovém páru byl pod taktovkou amerického dolaru. Kurz eurodolaru se přiblížil až k hranici 1,113 USD/EUR, na konci evropské obchodní seance se pohyboval na 1,119 USD/EUR. Data, která přišla z eurozóny, byla celkově příznivá. Dobrých čísel jsme se dočkali i ze Spojených států. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby sice lehce zaostaly za očekáváními, ale naopak výsledky prodeje nových domů a Richmondského Fed indexu pozitivně překvapily. Co se týče situace okolo Řecka, tak včera nedošlo k žádnému posunu ve vyjednávání.

Očekávaná data a události

 • Německo: IFO Index podnikatelské nálady (červen)
 • Polsko: Míra nezaměstnanosti (květen)
 • USA: Hrubý domácí produkt (1. kvartál)
 
 

 

Miroslav Novák MNovak_150x226px

Vystudoval obor Finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní.

Zkušenosti v oblasti bankovnictví načerpal v UniCredit Group, kde působil na oddělení Treasury. Od roku 2010 pracuje jako analytik ve  společnosti AKCENTA. K oblastem jeho zájmu patří především problematika měnových kursů.

Miroslav Novák není ortodoxním zastáncem žádné ekonomické školy, což mu umožňuje hodnotit objektivně nejenom dění na finančních trzích, ale i na poli globální ekonomiky. Je autorem řady odborných článků a expertních komentářů, které pravidelně využívají přední česká i polská média.

 
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.