AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 24.8.2016

Ranné správy 24.8.2016
SK2016-08-24 

Klíčové události

 • Německo: Výrobní PMI index v srpnu poklesl z 53,8 b.na 53,6 b. Index PMI se ve službách v srpnu snížil z 54,4 b.na 53,3 b. 
 • Eurozóna: Index PMI ve výrobě v srpnu poklesl z 52 b.na 51,8 b. Index PMI se ve službách v srpnu zvýšil z 52,9 b. na 53,1 b. 
 • Maďarsko: Centrální banka MNB ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 0,9 %. 
 • USA: Výrobní PMI index se v srpnu snížil z 52,9 b. na 52,1 b. Richmondský Fed index v srpnu poklesl z 10 b. na -11 b. Prodeje nových domů v červenci: 654 tisíc.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem je vše stále při stejném. I včera se obchodovalo v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR a během dne nedošlo k žádným znatelnějším výkyvům. Ekonomický kalendář s daty z tuzemské ekonomiky tento týden již nenabídne žádná důležitější čísla. Z významnějších statistik jsou do konce měsíce naplánovány už jen informace o červencové nezaměstnanosti. 
 • USDCZK & PLNCZK: Volatilita koruny k americkému dolaru byla v průběhu dne nízká a obchodovalo se převážně v pásmu 23,78 – 23,86 CZK/USD. Na páru se zlotým se domácí měna až do odpoledních hodin pohybovala na mírně silnějších hodnotách, v závěru odpoledne ale nabrala ztráty a kolem 17. hodiny se kotovala na hladině 6,282 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera vůči euru posílily. Forint se během pozdního odpoledne podíval až k úrovni 309,5 HUF/EUR. Jednání MNB nemělo na vývoj forintu bezprostřední vliv. MNB trhy nijak nepřekvapila a zopakovala současné směřování její měnové politiky, neboli ponechání úrokových sazeb na rekordně nízkých úrovních po „delší období“, a v rámci dodatečného uvolňování měnových podmínek bude využívat nekonvenční měnová opatření. Zlotý částečně korigoval ztráty z konce minulého týdne a ukončil na hranici 4,30 PLN/EUR. 
 • EURUSD: Na hlavním měnovém páru jsme nebyli svědky zajímavějších událostí. Volatilita eurodolaru byla nízká a na konci evropské seance se jeho kurz kotoval na 1,132 USD/EUR. Výsledky PMI indexů z eurozóny dopadly nejednoznačně. Data ze Spojených států rovněž vykázala smíšené výsledky. Zatímco prodeje nových domů v červenci překvapily silným růstem, tak dramatický srpnový pokles Richmondského Fed indexu přinesl zklamání.

Očekávaná data a události

 • Německo: Hrubý domácí produkt (2. kvartál)
 • Polsko: Míra nezaměstnanosti (červenec)
 • USA: MBA žádosti o hypotéku (týden), FHFA index cen domů (červen), Prodeje existujících domů (červenec)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.