AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 25.1.2014

Ranné správy 25.1.2014
SK2016-01-25

Klíčové události

  • Německo: Index PMI ve výrobním sektoru v lednu poklesl z 53,2 b. na 52,1 b. Index PMI ve službách se v lednu snížil z 56 b. na 55,4 b. 
  • Eurozóna: Index PMI ve výrobním sektoru v lednu poklesl z 53,2 b. na 52,3 b. Index PMI ve službách se v lednu snížil z 54,2 b. na 53,6 b.
  • USA: Index PMI ve výrobním sektoru v lednu vzrostl z 51,2 b. na 52,7 b. Prodeje existujících domů v prosinci: 5,46 mil.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem nadále panuje bezvětří. Pohyby kurzu jsou minimální, a to nanejvýše v rozsahu několika málo haléřů. I pro tento týden neočekáváme, že by se tento scénář změnil. Potenciální posílení koruny je vzhledem k intervenčnímu režimu ČNB vyloučené. Zároveň není na obzoru ani žádný faktor, který by korunu dostal pod prodejní tlak. 
  • USDCZK & PLNCZK: Domácí měna vůči americkému dolaru ztrácela a dostala se nad hranici 25 CZK/USD. Během pozdního odpoledne došlo k malé korekci a kurz uzavřel na úrovni 24,95 CZK/USD. Koruna slábla i na páru se zlotým. Na konci obchodní seance se kotovala na 6,067 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Zbylým středoevropským měnám se v pátek dařilo. Forint si začal připisovat výrazné zisky již v průběhu dopoledne a v pozdních odpoledních hodinách se obchodoval na 311,8 HUF/EUR. Momentálně je tak na nejsilnějších hodnotách od začátku prosince. Zlotý posílil k hladině 4,442 PLN/EUR, ale poté část zisků odevzdal zpět. Kolem 17. hodiny se pohyboval na 4,457 PLN/EUR. 
  • EURUSD: Na hlavním měnovém páru měl na konci minulého týdne navrch americký dolar, který se během odpoledne podíval k úrovni 1,08 USD/EUR. V závěru evropské obchodní seance se eurodolar kotoval na 1,085 USD/EUR. Tento týden může být na trzích celkem rušno. V druhé polovině týdne budou zveřejněny důležité statistiky ze Spojených států, a ve středu americká centrální banka (Fed) zakončí dvoudenní zasedání. Toto zasedání bude pro Fed první v letošním roce. Fed na posledním jednání v prosinci přistoupil k dlouho očekávánému zvýšení úrokových sazeb. Od středečního jednání se neočekávají žádné významné změny. Vzhledem k vysoké volatilitě na finančních trzích a potenciálním rizikům vyplívajících z turbulencí v Číně a propadu cen ropy je velmi nepravděpodobné, že by Fed v takovémto klimatu chtěl dále zvyšovat sazby.

Očekávaná data a události

  • Německo: IFO index podnikatelské nálady (leden)
  • Eurozóna: Projev prezidenta ECB M. Draghiho
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.