AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 26.8.2015

Ranné správy 26.8.2015
sk2015-08-26-09.png

Klíčové události


• ČR: Indikátor spotřebitelské důvěry v srpnu poklesl na 10,7 bodu, když důvěra mezi podnikateli oproti červenci mírně poklesla, zatímco mezi spotřebiteli stagnovala.
• Maďarsko: Centrální banka (MNB) ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny na 1,35 %
• Německo: HDP ve 2. čtvrtletí vzrostl o 0,4 % mezikvartálně, respektive o 1,6 % r/r. Index ekonomické nálady Ifo v srpnu vzrostl na 108,3 bodu.
• Polsko: Míra nezaměstnanosti v červenci poklesla na 10,1 %.
• USA: Spotřebitelská důvěra v srpnu vzrostla na 101,5 bodu oproti červencovým 90,9 bodu. Prodeje nových domů v červenci vzrostly o 5,4 % m/m na 507 tis. Index nákupních manažerů PMI ve službách v srpnu poklesl na 55,2 bodu.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Koruna se v úterý vůči euru nacházela pod prodejním tlakem a v průběhu dne oslabila nad hladinu 27,10 CZK/EUR, na nejslabší hodnoty od konce července. Během odpoledne však tyto ztráty smazala a nakonec zavírala pod zmíněnou hladinou 27. Krátké oslabení koruny souviselo s vývojem na finančních trzích, kde se pod silným prodejním tlakem nacházejí měny zemí rychle se rozvíjejících trhů (emerging markets). K výraznějšímu oslabení koruny však momentálně chybí důvody, když data z domácí ekonomiky hovoří jednoznačně pro posílení české měny. Ta je však zdola omezena intervenční hladinou 27 CZK/EUR. Ranní statistika o podnikatelské a spotřebitelské důvěře se do kurzu koruny nepromítla.
• USDCZK & PLNCZK: Rychle nabyl, lehce pozbyl. Toto přísloví večera sedělo na vývoj koruny k americkému dolaru. Zatímco v pondělí koruna posílila až na úroveň 23,10 CZK/USD, tak včera tyto zisky odevzdala a v závěru odpoledne se nacházela v blízkosti 23,70 CZK/USD. Dolaru pomohla akce čínské centrální banky, která snížila úrokové sazby a zastavila tak pokles na akciových trzích. Zda to bude stačit k tomu, aby výprodej na akciích ustaly, uvidíme v nadcházejících dnech. Vůči polskému zlotému se koruna vrátila zpět nad hladinu 6,40 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny vůči euru hledaly směr. Polský zlotý se pohyboval v rozmezí 4,20 – 4,235 PLN/EUR. Maďarský forint v závěru odpoledne oslabil k úrovni 314 HUF/EUR.
• EURUSD: Větší část pondělních zisků odevzdalo včera i euro na měnovém páru s americkým dolarem. Obchodování se postupně přesunulo až na pozdně odpoledních 1,14 USD/EUR. Dolaru k ziskům pomohl jak zásah čínské centrální banky, ta i lepší data z americké ekonomiky. Na zvýšení úrokových sazeb v USA to však v září vskutku nevypadá, a pokud se výprodeje na akciové trhy vrátí, může dolar v nadcházejících dnech opět oslabit.


Očekávaná data a události  


• USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (červenec)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.