AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 29.10.2015

Ranné správy 29.10.2015
SK2015-10-29

Klíčové události


• Německo: Ceny dováženého zboží v září -4 % r/r. GfK Index spotřebitelské nálady v listopadu poklesl z 9,6 b. na 9,4 b.  
• Maďarsko: Míra nezaměstnanosti v září na úrovni 6,4 %.
• Eurozóna: Představitel ECB Constancio uvedl, že hlavní sazba zůstane nízko delší dobu, než bylo původně v plánu.
• USA: Počet žádostí o hypotéky (MBA) v týdnu končícím 23. října se snížil o 3,5 %. Fed podle očekávání ponechal úrokové sazby beze změny na úrovni 0,0 – 0,25 %.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Během včerejšího státního svátku probíhalo obchodování v klidném duchu. Koruna vůči euru v první polovině dne mírně oslabila k úrovni 27,13 CZK/EUR. V odpoledních hodinách obrátila směr a část těchto ztrát umazala. Kolem 17. hodiny se kotovala na hladině 27,10 CZK/EUR. Ekonomický kalendář opět zel prázdnotou. S velkou pravděpodobností lze očekávat, že i dnes na trhu nedojde k zásadnějším výkyvům.
• USDCZK & PLNCZK: Pohyby koruny na páru s americkým dolarem byly minimální. Kurz se v průběhu dne stabilizoval v blízkosti hranice 24,50 CZK/USD. K výraznějším pohybům nedošlo ani vůči zlotému. Koruna uzavřela na 6,326 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny ztrácely. Forint v dopoledních hodinách oslabil k hladině 312,2 HUF/EUR. Do konce obchodní seance však proběhla částečná korekce a kurz ukončil na 311,7 HUF/EUR. Obdobný scénář se odehrál na páru zlotý k euru. Zlotý během dne oslabil k úrovni 4,295 PLN/EUR a odpoledne se vrátil k hranici 4,287 PLN/EUR.
• EURUSD: Dění na hlavním měnovém páru bylo v průběhu evropské obchodní seance v podstatě nezajímavé. Euro si připisovalo menší zisky, ale v závěru odpoledne o ně přišlo. Z ekonomického kalendáře byl zajímavý pouze německý GfK index spotřebitelské nálady, který sice poklesl, ale eurodolar na něj nijak znatelně nereagoval. Klidný vývoj byl zapříčiněn především vyčkáváním investorů na závěr dvoudenního jednání americké centrální banky (Fedu). Fed ve své rétorice učinil určitý posun. Již nevaruje před rizikem globálního vývoje a situace na trhu práce se podle centrální banky dostává téměř do rovnováhy. Fed rovněž upozornil, že ke zvýšení úrokových sazeb by mohlo dojít ještě v prosinci. Takový scénář se však zdá jako nepravděpodobný. Se sazbami se nejspíše bude hýbat až někdy v prvním pololetí příštího roku. Dnes bude zveřejněna řada důležitých dat, která mohou eurodolar výrazněji rozhýbat. 


Očekávaná data a události  


• Německo: Míra nezaměstnanosti (říjen), Index spotřebitelských cen (říjen)
• Eurozóna: Ekonomický sentiment (říjen), Spotřebitelská důvěra (říjen)
• USA: Rozjednané prodeje domů (září), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Hrubý domácí produkt (3. čtvrtletí)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.