AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 3.6.2016

Ranné správy 3.6.2016
SK2016-06-03 

Klíčové události

 • Maďarsko: Obchodní bilance v květnu v přebytku 952 mil. EUR.
 • Eurozóna: Index cen výrobců v dubnu -0,3 % m/m a -4,4 % r/r. Evropská centrální banka (ECB) ponechala úrokové sazby beze změny. Nákup korporátních dluhopisů v rámci programu kvantitativního uvolňování začne 8. června. Prezident ECB M. Draghi uvedl, že nákupy aktiv budou pokračovat minimálně do března 2017, anebo i déle, bude-li to třeba. Dodal, že inflace se zvedne v druhé polovině roku 2016 a plně se obnoví v roce 2017 a 2018.
 • USA: Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 267 tisíc. Změna zaměstnanosti podle ADP v květnu: 173 tisíc. Newyorský ISM index v květnu poklesl z 57 b. na 37,2 b. 

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna vůči euru pokračovala v naprosto klidném obchodování. Kurz de facto nezaznamenal jakékoliv znatelnější výkyvy a držel se v minimální vzdálenosti intervenční hranice 27 CZK/EUR. Co se týče ekonomického kalendáře, tak včera jsme se žádných novinek nedočkali, nicméně dnes bude na programu zpřesnění růstu HDP za 1. čtvrtletí. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru vstoupila do obchodní seance na mírně silnějších hodnotách. Během dne však slábla a uzavřela ve ztrátě na hladině 24,20 CZK/USD. Na páru se zlotým se koruna příliš nehýbala. Kolem 17. hodiny se kotovala na 6,157 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se dařilo maďarskému forintu, který do pozdního odpoledne posílil k úrovni 312,5 HUF/EUR. Zlotý zaznamenal výkyvy na obě strany a uzavřel na hranici 4,385 PLN/EUR. 
 • EURUSD: Volatilita na hlavním měnovém páru byla až do odpoledních hodin poměrně nízká. Investoři totiž vyčkávali na zasedání ECB. Euro po jednání ECB nabralo ztráty a do konce evropské seance oslabilo k 1,115 USD/EUR. Dolaru pak navíc pomohla i data z amerického trhu práce, která dopadla celkově dobře. ECB nepřišla s žádným překvapením a v dosavadním nastavení měnové politiky neučinila žádné změny. Rovněž ani nenabídla jakékoliv náznaky, že by se v dohledné době připravovala na nějaká nová opatření. 

Očekávaná data a události

 • ČR: Hrubý domácí produkt – revize (1. kvartál)
 • Slovensko: Maloobchodní tržby (duben)
 • Maďarsko: Maloobchodní tržby (duben)
 • Německo: Index PMI ve službách (květen)
 • Eurozóna: Index PMI ve službách (květen), Maloobchodní tržby (duben)
 • USA: Obchodní bilance (duben), Index PMI ve službách (květen), Míra nezaměstnanosti (květen), Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (duben), Průmyslové objednávky (duben)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.