AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 30.9.2015

Ranné správy 30.9.2015
SK2015-09-30

Klíčové události


• Slovensko: Indikátor ekonomického sentimentu v září mírně poklesl na 99,0 bodu. Zatímco důvěra mezi spotřebiteli mírně vzrostla, tak mezi průmyslovými podniky se snížila. Centrální banka (NBS) nově očekává, že inflace letos vzroste o 0,3 %.
• Eurozóna: Souhrnný indikátor důvěry v září vzrostl na 105,6 bodu ze srpnových 104,1 bodu.
• Německo: Spotřebitelské ceny v září podle předběžného odhadu poklesly o 0,2 % m/m a v meziročním srovnání stagnovaly.
• USA: Index cen domů S&P/Case-Shiller v červenci vzrostly o 4,69 % r/r. Spotřebitelská důvěra se v září zvýšila na 103,0 bodu ze srpnových 101,3 bodu.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Koruna vůči euru v úterý mírně posílila. Zatímco během ranních hodin se ještě obchodovalo nad hladinou 27,20 CZK/EUR, tak v průběhu odpoledne koruna zamířila pod zmíněnou úroveň, kde se nacházela i v závěru dne. Domácí ekonomický kalendář byl včera prázdný. Dnes bude zveřejněna druhá revize HDP za 2. čtvrtletí letošního roku. Změny ohledně HDP by měly být jen kosmetické a nelze tudíž předpokládat, že by koruna na tuto statistiku výrazněji reagovala.
• USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna včera dopoledne ztrácela a zkraje odpoledne se nacházela až na úrovni 24,30 CZK/USD. Následně však tyto ztráty vymazala a v závěru odpoledne se obchodovalo na podobných hodnotách jako ráno. Vůči polskému zlotému koruna mírně posílila směrem k hladině 6,40 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se polský zlotý k euru nacházel na začátku úterý pod prodejním tlakem a oslabil až na úroveň 4,25 PLN/EUR. Během dne však většinu ztrát vymazal. Maďarský forint po oslabení zkraje dne následně již jen posiloval a to až na odpoledních 314 HUF/EUR.
• EURUSD: Obchodování bez zřejmého trendu na eurodolaru pokračovalo i v úterý. Společná evropská měna sice zprvu vůči dolaru ztrácel a zamířila k úrovni 1,12 USD/EUR. V závěru odpoledne však euro většinu ztrát vymazalo. V úterý sice byla zveřejněna zajímavá data z Německa (spotřebitelská inflace) i z USA (spotřebitelská důvěra), avšak klíčovými statistikami, který mají potenciál s kurzem výrazněji pohnout, budou až páteční data z amerického pracovního trhu.


Očekávaná data a události


• Eurozóna: Index spotřebitelských cen – předběžný odhad (září), Míra nezaměstnanosti (srpen)
• Německo: Míra nezaměstnanosti (září)
• Polsko: Spotřebitelská inflace – předběžný odhad (září)
• USA: Index výrobní aktivity z okolí Chicaga (září), Projevy centrálních bankéřů (Yellen, Bullard)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.