AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 5.11.2015

Ranné správy 5.11.2015
SK2015-11-05

Klíčové události

 • Německo: Index PMI ve službách v říjnu vzrostl z 54,1 b. na 54,5 b.
 • Polsko: NBP ponechala úrokovou sazbu beze změny na úrovni 1,5 %. 
 • Maďarsko: Viceguvernér MNB Nagy řekl, že maďarská centrální banka chystá další uvolnění měnových podmínek s využitím nekonvenčních nástrojů. Dodal, že význam hlavní úrokové sazby se sníží. 
 • Eurozóna: Index PMI ve službách se v říjnu zvýšil z 53,7 b. na 54,1 b. Index cen výrobců v září -0,3 % m/m a -3,1 % r/r. 
 • USA: Změna zaměstnanosti podle ADP v říjnu: +182 tisíc. Obchodní bilance v září v deficitu 40,8 mld. USD. Index ISM se v sektoru služeb v říjnu zvýšil z 56,9 b. na 59,1 b.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna vůči euru mírně ztrácela, během pozdního odpoledne se jí však podařilo ztráty umazat a ukončila na hladině 27,05 CZK/EUR. Hlavní událostí dnešního dne bude zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB). ČNB velmi pravděpodobně nijak nepřekvapí. Rada v současné době nevidí důvod ke změnám v měnové politice. Co se týče intervenčního režimu, tak nadále platí, že ČNB bude udržovat kurz koruny vůči euru nad hranicí 27 CZK/EUR minimálně do druhé poloviny příštího roku.
 • USDCZK & PLNCZK: Domácí měna na měnovém páru s americkým dolarem v průběhu odpoledne slábla a do konce obchodní seance se dostala k úrovni 24,91 CZK/USD. Obdobný scénář se odehrál i vůči zlotému. Koruna oslabila do pozdního odpoledne k 6,404 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se dařilo zlotému, který během dne posílil až k hranici 4,222 PLN/EUR, ale do závěru odpoledne o část těchto zisků přišel a ukončil na 4,23 PLN/EUR. Forint se dostal pod prodejní tlak poté, co byla uveřejněna zpráva, že MNB bude dále uvolňovat měnovou politiku. Odpoledne své ztráty částečně korigoval a kolem 17. hodiny se kotoval na 314,4 HUF/EUR. 
 • EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera dařilo americkému dolaru, který do pozdních odpoledních hodin posílil k 1,086 USD/EUR. K ziskům dolaru dopomohly především příznivé výsledky dat z americké ekonomiky. Jak tvorba nových pracovních míst, tak index ISM ve službách dopadly nad očekávání dobře. Klíčové statistiky, které eurodolar pravděpodobně výrazněji rozhoupou, budou zveřejněny až zítra. Bude se jednat o důležitá čísla z amerického trhu práce.

Očekávaná data a události

 • ČR: Maloobchodní tržby (září), Jednání bankovní rady ČNB
 • Německo: Průmyslová produkce (září)
 • Eurozóna: Maloobchodní tržby (září), Projev prezidenta ECB Draghiho
 • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Projevy členů Fedu, Změna produktivity v nezemědělských sektorech (3. kvartál)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.