AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 6.10.2015

Ranné správy 6.10.2015
SK2015-10-6

Klíčové události

Německo: Index PMI ve službách v září poklesl z 54,9 b. na 54,1 b.
Eurozóna: Index PMI ve službách se v září snížil z 54,4 b. na 53,7 b. Maloobchodní tržby v srpnu 0,0 % m/m a +2,3 % r/r.
USA: Index ISM ve službách v září klesl z 59 b. na 56,9 b.

Vývoj na devizovém trhu

EURCZK: Obchodování koruny na měnovém páru s eurem se včera neslo v klidném duchu. Domácí měna vstoupila do nového týdne kolem hladiny 27,14 CZK/EUR. Během dne si připsala malé zisky a na konci obchodní seance se kotovala na 27,10 CZK/EUR. Dnes bude zveřejněno saldo obchodní bilance za srpen. Výsledek s nejvyšší pravděpodobností korunu nijak znatelně neovlivní.
USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna v dopoledních hodinách nejdříve posílila, kolem poledne však obrátila trend a zamířila zpět k původním hodnotám. Kolem 17. hodiny se pohybovala na úrovni 24,17 CZK/USD. V podstatě opačný scénář se odehrál vůči zlotému, kde koruna zprvu slábla, ale odpoledne ztráty umazala a přesunula se do černých čísel. Kurz uzavřel na 6,382 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Vývoj zbylých středoevropských měn k euru se obešel bez výraznějších změn. Zlotý mírně posílil a ukončil u hranice 4,24 PLN/EUR. Forint se v průběhu pozdního odpoledne kotoval kolem 311,8 HUF/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se odehrály výkyvy na obě strany. Dopoledne byla zveřejněna data z eurozóny, jejichž výsledky byly sice smíšené, ale pomohly euru posílit. Eurodolar poté obrátil směr ve prospěch amerického dolaru, který do konce evropské seance posílil a umazal část ztrát z pátku. Kolem 17. hodiny se obchodovalo v blízkosti 1,121 USD/EUR. Co se týče ekonomických dat, tak indexy PMI daly najevo, že růst podnikatelské aktivity v eurozóně zpomalil. Na druhou stranu, příznivý výsledek vykázaly maloobchodní tržby, které překonaly očekávání. Z Ameriky jsme se dobrých čísel nedočkali. Index ISM za sektor služeb navíc poklesl výrazněji, než se odhadovalo. Dnes bude pozornost věnována německému průmyslu a projevu prezidenta ECB Draghiho.

Očekávaná data a události

ČR: Obchodní bilance (srpen)
Polsko: Jednání NBP
Německo: Průmyslová produkce (srpen)
Eurozóna: Projev prezidenta ECB, Zasedání ministrů financí eurozóny
USA: Obchodní bilance (srpen)

Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.