AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 7.6.2016

Ranné správy 7.6.2016
SK2016-06-07 

Klíčové události

 • ČR: Maloobchodní tržby v dubnu -0,8 % m/m a +4,9 % r/r. Průměrná měsíční mzda se v 1. čtvrtletí zvýšila reálně o 3,9 % r/r. 
 • Německo: Průmyslové objednávky v dubnu -2,0 % m/m a -0,5 % r/r. 
 • Polsko: Míra nezaměstnanosti v dubnu na 9,2 %. 
 • USA: Představitel Fedu Mester řekl, že očekává postupné zvyšování sazeb navzdory slabým datům z amerického trhu práce. Guvernérka Fedu Yellenová uvedla, že pozitiva v ekonomice převažují nad negativy, a že zvýšení sazeb připadá v úvahu při splnění určitých podmínek.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna se vůči euru včera nadále obchodovala v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR. Maloobchodní tržby rostly v dubnu pomaleji, než v předchozích dvou měsících, nicméně výsledek i tak potvrdil přetrvávající silnou spotřebitelskou poptávku. Nižší meziroční růst byl zapříčiněn včasnými Velikonocemi, které letos připadaly na 28. března, a obchodníci tak těžili z nákupů již v březnu. V dubnu se dařilo především prodeji automobilů, slabší růst byl naopak zaznamenán u tržeb za počítače a komunikační zařízení. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruna se na páru s americkým dolarem na začátku týdne udržela na silnějších hodnotách, na které posílila v pátek odpoledne. Během pozdního odpoledne se kotovala na úrovni 23,76 CZK/USD. Vůči zlotému si koruna mírně pohoršila. Kolem 17. hodiny se pohybovala na 6,185 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny uzavřely v černých číslech. Forint se do závěru odpoledne přesunul k hladině 310,7 HUF/EUR. Zlotému se podařilo posílit k hranici 4,36 PLN/EUR. 
 • EURUSD: Včerejší obchodování na hlavním měnovém páru bylo podstatně klidnější, než v pátek, kdy americký dolar prudce oslabil. Euru se akorát podařilo lehce rozšířit předchozí zisky a na konci evropské seance se pohybovalo na 1,137 USD/EUR. Co se týče ekonomického kalendáře, tak v průběhu dne byly zveřejněny pouze německé průmyslové objednávky, které se však do vývoje kurzu znatelně nepromítly. Vyjádření představitelů Fedu s trhy rovněž příliš nezahýbala. Guvernérka Fedu J. Yellenová přitom uklidnila mnoho investorů vyjádřením, že Fed nebude reagovat přehnaně na páteční výsledky z amerického trhu práce, jelikož se jedná zatím pouze o jednoměsíční výsledek.

Očekávaná data a události

 • ČR: Stavebnictví (duben), Zahraniční obchod (duben), Průmyslová produkce (duben)
 • Slovensko: Míra nezaměstnanosti (1. čtvrtletí), Hrubý domácí produkt (1. čtvrtletí)
 • Maďarsko: Průmyslová produkce (duben), Hrubý domácí produkt (1. čtvrtletí)
 • Německo: Průmyslová produkce (duben)
 • Eurozóna: Hrubý domácí produkt (1. kvartál), Obchodní bilance (duben)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.