AkcentaVstup do OLB

Ranné správy 9.9.2016

Ranné správy 9.9.2016
SK2016-09-09 

Klíčové události

 • ČR: Míra nezaměstnanosti v srpnu na úrovni 5,3 %. 
 • Slovensko: Obchodní bilance v červenci v přebytku 59,6 mil. EUR.
 • Maďarsko: Obchodní bilance v červenci v přebytku 662 mil. EUR. Index spotřebitelských cen v srpnu -0,1 % r/r. 
 • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 259 tisíc.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: K vývoji koruny vůči euru nelze napsat nic nového. I včera se obchodovalo v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR a pro dohlednou dobu neočekáváme, že by dosavadní bezvětří na koruně mělo skončit. Minimální volatilita a obchodování do strany se zdá i pro příští týdny jako nejpravděpodobnější varianta. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruně se vůči americkému dolaru podařilo v reakci na dění na hlavních trzích posílit až k hranici 23,84 CZK/USD, posléze ale došlo ke korekci a domácí měna většinu zisků umazala. Kolem 17. hodiny se kotovala na úrovni 23,95 CZK/USD. Na páru se zlotým koruna nejdříve slábla, poté obrátila směr a ukončila v černých číslech na 6,242 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Co se týče zbylých středoevropských měn, tak forint zprvu posílil, aby následně veškeré zisky odevzdal zpět a ukončil na 308,2 HUF/EUR. U zlotého jsme byli svědky velmi obdobného scénáře. V závěru odpoledne se kotoval na 4,318 PLN/EUR. 
 • EURUSD: Hlavní událostí včerejška bylo zasedání Evropské centrální banky (ECB). Okolo zářiového jednání ECB panovala relativně větší nejistota, zda banka učiní změny v měnové politice (jako nejpravděpodobnější varianta se zdálo prodloužení programu kvantitativního uvolňování - QE), nebo ponechá svou politiku při starém. Nakonec se uskutečnila druhá varianta a ECB zachovala úrokové sazby i program QE v souladu s dosavadními parametry. Prezident ECB Mario Draghi na tiskové konferenci uvedl, že banka v současné době analyzuje možnosti, jak by v případě potřeby upravila program QE. ECB mimo jiné zhoršila výhled růstu HDP eurozóny pro rok 2017 na 1,6 % z 1,7 %, a rovněž korigovala odhad inflace pro příští rok z 1,3 % na 1,2 %. Draghi k úpravě prognózy uvedl, že tyto změny nejsou zatím tak podstatné, aby vyžadovaly dodatečnou akci. Euro v reakci na zasedání ECB posílilo a odpoledne se vyšplhalo k 1,132 USD/EUR. Před koncem evropské seance část zisků umazalo a kolem 17. hodiny se kurz eurodolaru kotoval na 1,127 USD/EUR.

Očekávaná data a události

 • ČR: Index spotřebitelských cen (srpen)
 • Slovensko: Průmyslová produkce (červenec)
 • Německo: Obchodní bilance (červenec)
 • USA: Projevy členů Fedu, Velkoobchodní zásoby (červenec)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.