AkcentaVstup do OLB

Ranné zprávy 8.4.2016

Ranné zprávy 8.4.2016
SK2016-04-08 

Klíčové události

 • ČR: Maloobchodní tržby v únoru +8,5 % r/r. Průmyslová produkce v únoru +5,6 % r/r. Stavební výroba v únoru -2,3 % r/r. Devizové rezervy ČNB ke konci března klesly na 64,16 mld. EUR.
 • Eurozóna: Představitel ECB P. Praet oznámil, že pokud inflace zůstane slabá, není to proto, že by měnová politika byla neefektivní, ale spíše protože ekonomiku v mezidobí postihly nové šoky. 
 • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 267 tisíc.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Volatilita koruny vůči euru byla včera opět minimální. Kurz se nadále pohybuje v těsné blízkosti hranice 27 CZK/EUR a v nadcházejících dnech se velmi pravděpodobně od současných hodnot příliš nevzdálí. Maloobchodní tržby i průmysl v únoru předčily očekávání a vykázaly poměrně dravý růst. V případě průmyslu však došlo k výraznému zlepšení v důsledku různých počtů pracovních dní. K maloobchodu lze v krátkosti říci, že nadále potvrzuje silnou poptávku spotřebitelů, a také odráží jejich očekávání pokračujícího příznivého ekonomického vývoje. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru čelila výkyvům na obě strany. Ráno posílila, odpoledne se ale přesunula ke slabším hodnotám a uzavřela na úrovni 23,74 CZK/USD. Na páru se zlotým si naopak podstatně přilepšila. Kolem 17. hodiny se kotovala na 6,289 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn připoutal pozornost polský zlotý, který v průběhu odpoledne prudce oslabil a na konci obchodní seance se pohyboval na hladině 4,296 PLN/EUR. Ztráty zlotého byly způsobeny obavami z připravovaného návrhu zákona, podle kterého by hypotéky denominované ve švýcarských francích měly být konvertovány do zlotého. Takové opatření by mohlo mít výrazně negativní následky pro tamní finanční sektor. Co se týče forintu, tak ten se během dne příliš nehýbal. Ukončil na hranici 312,1 HUF/EUR. 
 • EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera odehrály pohyby na obě strany. Nejdříve se k ziskům dostalo euro, které se však poté přesunulo do ztráty. Kolem 17. hodiny se obchodovalo na hodnotách z konce středeční seance, tedy na 1,138 USD/EUR. Výsledek nových žádosti o podporu v nezaměstnanosti se do vývoje na trhu znatelněji nepromítl.

Očekávaná data a události

 • ČR: Míra nezaměstnanosti (březen)
 • Slovensko: Obchodní bilance (únor)
 • Maďarsko: Index spotřebitelských cen (březen), Obchodní bilance (únor)
 • Německo: Obchodní bilance (únor)
 • USA: Velkoobchodní zásoby (únor)
Akcenta napiště

Napíšte nám

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách a produktoch?
Chcete s nami začať spolupracovať?
Kontaktný formulár
 *
 *
 *
 *
Ako ste se o nás dozvedeli?
Políčka s hviezdičkou sú povinné
Akcenta zavolejte

Alebo zavolajte

Radi Vám pomôžeme v dňoch:
pondelok - štvrtok od 7:30 - 17:30
piatok od 7:30 - 17:00
0850 606 011
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.