AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 13.10.2016

Ranní zprávy 13.10.2016
CZ2016-10-13 

Klíčové události

 • ČR: Vláda ČR schválila sjednání dohody o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA). Smlouva by mohla být podepsána na summitu EU s Kanadou 27. října.
 • Maďarsko: Průmyslová produkce v srpnu +1,6 % m/m a +11,1 % r/r. 
 • Polsko: Inflace bez cen potravin a energií v září -0,4 % r/r.
 • Eurozóna: Průmyslová produkce v srpnu +1,6 % m/m a +1,8 % r/r.
 • USA: Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu -6 % t/t. Zápis z posledního zasedání americké centrální banky (Fedu) naznačilo, že zvýšení úrokových sazeb se dočkáme již brzy. Ze zápisu také vyplynulo, že rozhodnutí měnového výboru odložit zvýšení sazeb bylo poměrně těsné.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem je vše stále při stejném. I včera se obchodovalo v těsné blízkosti 27 CZK/EUR a pro dohlednou dobu neočekáváme, že by bezvětří na koruně skončilo. Co se týče ekonomického kalendáře, tak dnes bude prázdný. Nové údaje budou na programu až v závěru týdne. 
 • USDCZK & PLNCZK: Koruna na páru s americkým dolarem rozšířila ztráty, které nabírala už od pondělí. V pozdních odpoledních hodinách se kotovala na hladině 24,53 CZK/USD. Od začátku týdne tak již ztratila téměř 40 haléřů. Vůči zlotému si domácí měna naopak polepšila. Obchodní seanci završila na úrovni 6,293 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Co se týče zbylých středoevropských měn, tak zajímavějšího vývoje jsme byli svědky u zlotého, který do závěru odpoledne oslabil k hranici 4,30 PLN/EUR. Forint zprvu slábl k 306,2 HUF/EUR, poté se vrátil k 305,2 HUF/EUR. 
 • EURUSD: Na hlavním měnovém páru má od začátku týdne navrch americký dolar. V posilujícím trendu pokračoval i včera, a do konce evropské seance se přesunul k hladině 1,101 USD/EUR. Ve večerních hodinách pak byl zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, který se však do vývoje eurodolaru příliš nepromítl. Zápis nepřinesl žádnou převratnou novinku, nicméně pomohl zvýšit očekávání, že by Fed mohl přistoupit ke zvýšení úrokových sazeb již na prosincovém jednání. Dnešek bude z pohledu ekonomického kalendáře nezajímavý. V tomto ohledu se můžeme těšit spíše na pátek, kdy bude zveřejněno hned několik důležitých makrodat.

Očekávaná data a události

 • Slovensko: Index spotřebitelských cen (září)
 • Německo: Index spotřebitelských cen (září)
 • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Ceny dováženého zboží (září)
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.