AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 16.9.2016

Ranní zprávy 16.9.2016
CZ2016-09-16 

Klíčové události

• Eurozóna: Obchodní bilance v červenci v přebytku 20 mld. EUR. Harmonizovaná inflace v srpnu +0,1 % m/m a +0,2 % r/r.
• USA: Běžný účet platební bilance ve 2. kvartále v deficitu 119,9 mld. USD. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 260 tisíc. Philadelphský Fed index v září vzrostl z 2 b. na 12,8 b. Index cen výrobců v srpnu 0,0 % m/m a 0,0 % r/r. Maloobchodní prodeje v srpnu -0,3 % m/m. Newyorský Fed index v září vzrostl z -4,21 b. na -1,9 9 b. Využití průmyslových kapacit v srpnu: 75,5 %. Průmyslová produkce v srpnu -0,4 % m/m. Podnikové zásoby v červenci 0,0 % m/m.
• Velká Británie: Britská centrální banka (BoE) ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 0,25% a objem nákupu aktiv zůstal ve výši 435 mld. GBP. Představitelé BoE ale uvedli, že pokud bude listopadová prognóza konzistentní se srpnovou, většina členů bankovní rady očekává hlasování o snížení sazeb do konce roku.

Vývoj na devizovém trhu

• EURCZK: Na páru koruna s eurem je vše stále při stejném. I včera se obchodovalo v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR a pro nadcházející dny očekáváme, že bezvětří na koruně bude dále pokračovat. Co se týče ekonomického kalendáře, tak včera zel prázdnotou, ale dnes bude zveřejněna srpnová výrobní inflace. Výsledek velmi pravděpodobně s korunou nijak nezahýbe.
• USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru během dne posílila až k hranici 23,93 CZK/USD, posléze se ale vrátila k 24,03 CZK/USD. Vůči zlotému oslabila a kolem 17. hodiny se kotovala na 6,252 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se dařilo zlotému, který na páru s eurem posílil do konce obchodní seance k hladině 4,32 PLN/EUR. Volatilita forintu byla relativně nízká. Uzavřel na 309,7 HUF/EUR.
• EURUSD: Pro vývoj na hlavním měnovém páru byla včera důležitá data ze Spojených států. Ta ve většině případů zaostala za očekáváními a dolaru krátkodobě způsobila ztráty. Ty se mu však poměrně rychle podařilo umazat a evropskou seanci završil u úrovně 1,124 USD/EUR. Pokud se podíváme na čísla z Ameriky, tak žádný z ukazatelů sice nevykázal zásadnější zhoršení, ale pro trh byl negativní zprávou především fakt, že horšího než očekávaného výsledku jsme byli svědky de facto u všech statistik, vyjma nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti a Philadelphského Fedu index.

Očekávaná data a události

• ČR: Index cen výrobců (srpen)
• Polsko: Změna zaměstnanosti (srpen)
• USA: Index spotřebitelských cen (srpen), Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan (září), TIC Flows – čisté dlouhodobé kapitálové toky (červenec)

Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.