AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 2.3.2016

Ranní zprávy 2.3.2016
CZ2016-03-02

Klíčové události


• ČR: Index nákupních manažerů PMI v průmyslu v únoru poklesl na 55,5 bodu z lednových 56,9 bodu. Státní rozpočet byl na konci února přebytkový ve výši 27,7 mld. korun.
• Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI v průmyslu v únoru činil 51,2 bodu oproti původnímu odhadu 51,0 bodu. Míra nezaměstnanosti se v lednu snížila na 10,3 % z prosincových 10,4 %.
• Německo: Míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 6,2 %.
• Polsko: Index nákupních manažerů PMI v únoru v únoru vzrostl na 52,8 bodu.
• USA: Index výrobní aktivity ISM v únoru vzrostl na 49,5 bodu z lednových 48,2 bodu.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Na měnovém páru koruny vůči euru v úterý pokračovalo obchodování těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. Z domácích dat stál za pozornost únorový index PMI, který mapuje situaci v domácím průmyslu. Navzdory mírnému poklesu hodnoty indexu zůstávají vyhlídky průmyslových podniků nadále optimistické (a to nejen v ČR, ale i v dalších středoevropských zemích v Maďarsku či v Polsku), ačkoliv v Německu obdobné indexy (Ifo, PMI) klesají. Pokud budou německé statistiky i nadále klesat, je jen otázkou času, kdy se zhoršení promítne i do českého průmyslu. 
• USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru se koruna během úterý pohybovala převážně v okolí hladiny 24,90 CZK/USD. V závěru odpoledne, po lepších datech z USA, se vydala směrem k úrovni 25 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým koruna opět mírně oslabila. Obchodovalo se nad hladinou 6,20 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera vůči euru zkraje dne posilovaly. Zatímco polský zlotý si během odpoledne část ranních zisků udržel a v závěru dne se nacházel těsně pod úrovní 4,34 PLN/EUR, tak maďarský forint ranní zisky odevzdal a ke konci odpoledne se nacházel v blízkosti úrovně 310 HUF/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se po celý včerejší den obchodovalo pod hladinou 1,09 USD/EUR. Dopolední statistiky z Evropy se do kurzu výrazněji nepromítly. Odpoledne euro oslabilo v reakci na silnější data USA (index ISM) a dostalo se na úroveň 1,084 USD/EUR. Euro je tak aktuálně nejslabší od začátku února a pod prodejním tlakem velmi pravděpodobně zůstane až do 10. března, kdy zasedá Evropská centrální banka (ECB). Právě zasedání ECB může hodně napovědět o dalším vývoji na hlavním měnovém páru.


Očekávaná data a události  


• Eurozóna: Index cen průmyslových výrobců (leden)
• USA: Změna zaměstnanosti ADP v soukromém sektoru (únor), Béžová kniha americké centrální banky (Fed)
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.