AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 20.10.2016

Ranní zprávy 20.10.2016
CZ2016-10-20 

Klíčové události

 • ČR: Výroba osobních automobilů v prvních třech kvartálech 2016 +7,3 % r/r na 997 376 vozů. Viceguvernér Vladimír Tomšík uvedl, že opuštění kurzového závazku musí být transparentní, ideálně jednorázové, a zopakoval, že ČNB neukončí používání kurzového závazku jako měnového nástroje dříve, než ve druhém pololetí 2017. Fincentrum Hypoindex: Průměrná úroková sazba hypoték v Česku klesla v září na nové minimum 1,82 %. Poslanecká sněmovna odmítla ústavní zákon o rozpočtové zodpovědnosti, který předložila vláda. Schválila ale pravidla pro rozpočtovou odpovědnost proti nadměrnému zadlužování Česka v běžném zákoně. Podle Ernst & Young vzrostl objem nákupů a prodejů firem v prvním pololetí meziročně o 74 % na 120,5 mld. Kč.
 • Maďarsko: Průměrná mzda v srpnu +6,9 % r/r.
 • Polsko: Průmyslová produkce v září +3,2 % r/r. Maloobchodní prodeje v září +4,8 % r/r.
 • USA: Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu +0,6 % t/t. Nově zahájené stavby domů v září: 1047 tisíc. Stavební povolenky v září: 1225 tisíc.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna se vůči euru opět pohybovala do strany. Obchodování nadále pokračuje v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR. Vyjádření viceguvernéra ČNB V. Tomšíka se do vývoje kurzu nijak nepromítlo. 
 • USDCZK & PLNCZK: Na měnovém páru koruna s americkým dolarem se odehrály pouze malé pohyby. Na konci obchodní seance se domácí měna kotovala mírně slabší na hladině 24,63 CZK/USD. Vůči zlotému si koruna nejdříve polepšila, posléze se vrátila k 6,266 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Volatilita zbylých středoevropských měn byla včera poměrně nízká. Forint uzavřel na úrovni 306,8 HUF/EUR. Zlotý zprvu nabral malé ztráty, poté je umazal a ukončil na 4,313 PLN/EUR. 
 • EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera nic zajímavého neodehrálo. Americkému dolaru se akorát podařilo si nepatrně přilepšit a evropskou seanci uzavřel na hladině 1,097 USD/EUR. Nová makrodata s eurodolarem nijak významně nezahýbala. Nízkou volatilitu na trhu lze vysvětlit především vyčkáváním investorů na dnešní zasedání ECB, které by se do trhů mohlo zásadněji promítnout.

Očekávaná data a události

 • Slovensko: Míra nezaměstnanosti (září)
 • Polsko: Zápis ze zasedání centrální banky 
 • Německo: Index cen výrobců (září)
 • Eurozóně: Běžný účet platební bilance (srpen), Zasedání Evropské centrální banky 
 • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Philadelphský Fed index (říjen), Prodeje existujících domů (září), Projevy členů Fedu
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.