AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 20.5.2016

Ranní zprávy 20.5.2016
CZ2016-05-20 

Klíčové události


• Polsko: Maloobchodní tržby v dubnu o +3,2 % r/r.
• Eurozóna: Stavebnictví v březnu -0,9 % m/m a -0,5 % r/r.
• EU: Ministři financí Evropské unie se příští týden dohodnou na vytvoření společného seznamu daňových rájů i na společných sankcích, které vůči nim budou uplatňovat.
• USA: Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti v týdnu končícím 14. května: 278 tisíc. Philadelphský Fed index v květnu poklesl z -1,6 b. na -1,8 b. Představitel Fedu William Dudley uvedl, že zvýšení úrokových sazeb v červnu nebo červenci je rozumné, pokud ekonomická data naplní očekávání.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem je vše stále při stejném. Obchodování probíhá v těsné blízkosti hranice 27 CZK/EUR. Vzhledem k intervenčnímu režimu České národní banky je de facto vyloučené, že by koruna ze současných hodnot posílila. Na druhou stranu je i poměrně nepravděpodobné, že by v dohledné době výrazněji oslabila. Co se týče ekonomického kalendáře, tak včera nová data z tuzemské ekonomiky nenabídl. Dnes se rovněž nedočkáme žádných novinek. 
• USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru navázala na oslabující trend ze středy a ztrácela až k hladině 24,16 CZK/USD. Poté část těchto ztrát korigovala a uzavřela na 24,09 CZK/USD. Vůči zlotému se domácí měna příliš nepohybovala. Kurz se během pozdního odpoledne kotoval na 6,139 CZK/PLN. 
• EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn dopadl opět nejhůře polský zlotý, který rozšířil středeční ztráty a do konce obchodní seance oslabil k úrovni 4,408 PLN/EUR. Forintu se zprvu podařilo posílit na 315,6 HUF/EUR, poté se však vrátil na původní hodnoty kolem 316,5 HUF/EUR.
• EURUSD: Včerejší obchodování na hlavním měnovém páru patřilo k těm klidnějším. Americký dolar sice nejdříve posílil k hladině 1,118 USD/EUR, následně však tyto nové zisky odevzdal zpět a evropskou seanci završil na 1,122 USD/EUR. Makroekonomická data se do vývoje eurodolaru významněji nepromítla. Philadelphský Fed index překvapil nečekaným poklesem a nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti dopadly víceméně v souladu s odhady.


Očekávaná data a události


• Německo: Index cen výrobců (duben)
• Eurozóna: Běžný účet platební bilance (březen)
• USA: Prodeje existujících domů (duben)
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.