AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 21.10.2015

Ranní zprávy 21.10.2015
CZ2015-10-21

Klíčové události


• ČR: Výroba osobních automobilů za prvních devět měsíců letošního roku vzrostla o 4 % r/r na 973 tis. vozů.
• Eurozóna: Přebytek na běžném účtu platební bilance v srpnu činil 13,7 mld. eur.
• Německo: Ceny v průmyslu v září poklesly o 0,4 % m/m, respektive o 2,1 % r/r.
• Maďarsko: Zasedání centrální banky MNB nepřekvapilo. MNB ponechala hlavní úrokovou sazbu na 1,35 %.
• USA: Počet nově vydaných stavebních povolení v září poklesl o 5,0 % m/m. Počet zahájených staveb v září vzrostl o 6,5 % m/m.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: na měnovém páru koruny s eurem se včera nic, ale opravdu nic zajímavého nedělo. Většina obchodů se uskutečnila v okolí hladiny 27,08 CZK/EUR. Domácí kalendář byl včera podobně jako v pondělí prázdný a ani dnes se v tomto směru nic nezmění. Obchodování v podobném duchu tak bude velmi pravděpodobně pokračovat i v nadcházejících dnech. V případě posílení koruny hladině 27 CZK/EUR bude muset ČNB intervenovat proti koruně.
• USDCZK & PLNCZK: Na měnovém páru s americkým dolarem koruna včera dopoledne posílila, avšak v odpoledních hodinách téměř veškeré dopolední zisky odevzdala. V závěru dne se obchodovalo těsně pod hladinou 23,90 CZK/USD. Vůči polskému zlotému koruna mírně posílila na úroveň 6,36 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera vůči euru oslabily. Větší pozornost se soustředila do Maďarska, kde zasedala tamní centrální banka (Magyar Nemzeti Bank - MNB). Podle předpokladů MNB se sazbami nehýbala a i odezva na toto zveřejnění byla minimální. Forint však k euru přesto oslabil a v závěru odpoledne se nacházel nad úrovní 310,5 HUF/EUR. Výraznější ztráty si připsal polský zlotý, který zamířil nad hladinu 4,25 PLN/EUR do blízkosti říjnových minim.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se dopoledne dařilo euru, které posílilo až na dohled úrovně 1,14 USD/EUR. Během odpoledne však euro téměř veškeré zisky odevzdalo. V eurozóně i v USA byla včera zveřejněna spíše data druhořadého významu, která obvykle na obchodování nemají větší vliv. I dnes bude z toho pohledu makroekonomický kalendář poloprázdný. Klíčovou událostí tohoto týdne tak bude až čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Nelze vyloučit, že se na něm prezident ECB M. Draghi zmíní o možnosti prodloužení či rozšíření současného výkupu aktiv v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE). Vzhledem k zasedání ECB je tak nepravděpodobné, že by dnes euro k dolaru výrazněji posílilo.


Očekávaná data a události  


• Eurozóna: Vládní dluh k HDP (2014)
• USA: Žádosti o hypotéky (týden končící 16. říjnem)
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.