AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 22.12.2015

Ranní zprávy 22.12.2015
CZ2015-12-22

Klíčové události


• Eurozóna: Spotřebitelská důvěra se v prosinci mírně zvýšila na -5,7 bodu z listopadových -5,9 bodu.
• Německo: Ceny průmyslových výrobců v listopadu poklesly o 0,2 % m/m, respektive o 2,5 % r/r.
• Polsko: Index důvěry mezi průmyslovými podniky v prosinci poklesl na -1,1 bodu z listopadových 2,5 bodu.
• USA: Index výrobní aktivity z okolí Chicaga v listopadu poklesl na -0,30 bodu.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Na měnovém páru koruny vůči euru pokračovalo i na začátku týdne obchodování těsně nad hladinou 27 CZK/EUR s pohyby v řádu maximálně několika haléřů. Obchodování těsně nad touto hladinou bude s největší pravděpodobností pokračovat minimálně do konce letošního roku. Včera nebyla zveřejněna žádná významnější data z domácí ekonomiky a i dnes je ekonomický kalendář prázdný.
• USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna na úvod nového týdne posílila, když se z ranních hodnot kolem hladiny 24,90 CZK/USD dostala o cca 20 haléřů níže na 24,70 CZK/USD. Obchodování koruny vůči dolaru v pásmu 24,50 – 25 CZK/USD se pro nadcházející dva dny jeví jako nejpravděpodobnější varianta. Vůči polskému zlotému koruna výrazně oslabila v předchozím týdnu a i včera si připsala další ztráty. 
• EURHUF & EURPLN: Zbylým středoevropským měnám se na úvod nového týdne dařilo a dokázaly k euru posílit. Polský zlotý během dne zamířil až pod hladinu 4,24 PLN/EUR. V Polsku se momentálně řeší kandidáti do bankovní rady polské centrální banky (NBP). Maďarský forint se v závěru pondělí nacházel v těsné blízkosti úrovně 313 HUF/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se na úvod nového týdne dařilo euru, které vůči americkému dolaru posílilo nad hladinu 1,09 USD/EUR. V minulém týdnu sice americká centrální banka poprvé po deseti letech zvýšila úrokové sazby a dostal tak euro do defenzivy, nicméně výraznější ztráty si společná evropská měna nakonec nepřipsala. Dnes bude zveřejněna řada zajímavých dat z USA, avšak předpokládám, že v nadcházejících dvou dnech by se obchodování mělo udržet v rozmezí 1,08 – 1,105 USD/EUR.


Očekávaná data a události

 
• Německo: Index spotřebitelské důvěry podle agentury GfK (leden)
• USA: Hrubý domácí produkt – zpřesněný odhad (3. čtvrtletí), Prodeje stávajících domů (listopad), Index výrobní aktivity z okolí Richmondu (prosinec)
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.