AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 23.9.2015

Ranní zprávy 23.9.2015
CZ2015-09-23

Klíčové události


• Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v září poklesla na -7,1 bodu ze srpnových -6,9 bodu.
• Maďarsko: Maďarská centrální banka (MNB) ponechala hlavní úrokovou sazbu na 1,35 %.
• USA: Index cen domů v červenci vzrostl o 0,6 % m/m. Index výrobní aktivity z okolí Richmondu v září poklesl na -5 bodů.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Koruna před blížícím se zasedáním bankovní rady ČNB mírně oslabila a v závěru odpoledne se dostala až nad hladinu 27,10 CZK/EUR. V úterý nebyla zveřejněna žádná důležitější data z domácí ekonomiky a podobně tomu bude i dnes. Z pohledu makroekonomických zpráv bude jednoznačně nejzajímavějším dnem tohoto týdne čtvrtek, kdy Český statistický úřad zveřejní indexy spotřebitelské a podnikatelské důvěry, ale především budou zasedat centrální bankéři z ČNB. Sice nelze očekávat, že by ČNB hýbala s úrokovými sazbami či změnila intervenční hladinu, avšak ve světle posledního vývoje na koruně je pravděpodobné, že ČNB zdůrazní protiinflační rizika a pokusí se tak zmírnit tlak na posílení koruny. Čtvrteční zasedání ČNB tak má potenciál korunu oslabit, a to i o několik desítek haléřů.
• USDCZK & PLNCZK: Na měnovém páru s americkým dolarem koruna oslabovala již třetí den v řadě, pokud nepočítáme víkend. Zatímco v pátek dopoledne se koruna nacházela až na hladině 23,60 CZK/USD, tak včera na konci dne se obchodovalo o více jak 70 haléřů výše nad hladinou 24,30 CZK/USD. Vůči polskému zlotému koruna v úterý pro změnu mírně posílila pod úroveň 6,45 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny vůči euru ztrácely, když jim nesvědčily výprodeje na akciových trzích. Akcie firmy Volkswagen stáhly do červených čísel i další automobilky a zvýšená averze k riziku se negativně promítla i do kurzu zlotého a forintu. Polský zlotý se krátce dostal až k úrovni 4,22 PLN/EUR. Maďarský forint oslabil až do těsné blízkosti hladiny 312 HUF/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru euro v úterý dále oslabovalo a rozšířilo tak pondělní ztráty. Euro se v závěru odpoledne přiblížilo na dosah úrovně 1,11 USD/EUR, do blízkosti zářijových minim.


Očekávaná data a události

 
• Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI – předběžný odhad (září)
• Německo: Index nákupních manažerů PMI – předběžný odhad (září)
• Polsko: Míra nezaměstnanosti (srpen)
• USA: Index nákupních manažerů PMI z průmyslu – předběžný odhad (září)
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.