AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 28.4.2016

Ranní zprávy 28.4.2016
CZ2016-04-28 

Klíčové události


• Německo: GfK index spotřebitelské nálady v květnu vzrostl z 9,4 b. na 9,7 b. Ceny dováženého zboží v březnu -5,9 % r/r.
• Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v březnu +5 % r/r.
• USA: Rozjednané prodeje domů v březnu +1,4 % m/m. MBA žádosti o hypotéku v uplynulém týdnu -4,1 % .


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Ani včera se na měnovém páru koruna s eurem nic nového neodehrálo. Obchodování nadále pokračovalo v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR. Co se týče ekonomického kalendáře s daty z domácí ekonomiky, tak tento týden se již žádných novinek nedočkáme.
• USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru vystřídala pohyby na obě strany. Obchodní seanci uzavřela na stejné úrovni, jako ve středu, tedy na 23,90 CZK/USD. Na páru se zlotým se koruně dařilo a do pozdních odpoledních hodin se posunula k hladině 6,145 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny si včera pohoršily. Forint se vůči euru v průběhu dne opět přesunul k úrovni 312,5 HUF/EUR, poté však tyto ztráty z části korigoval a ukončil na 311,7 HUF/EUR. Zlotý umazal zisky ze středy a do závěru odpoledne oslabil k 4,405 PLN/EUR.
• EURUSD: Volatilita na hlavním měnovém páru byla během evropské seance poměrně nízká. Obchodovalo se v pásmu 1,129 – 1,133 USD/EUR a kolem 17. hodiny se eurodolar kotoval v blízkosti hranice 1,130 USD/EUR. Co se týče ekonomických dat, tak pozornost připoutaly pouze rozjednané prodeje domů za březen. Ty sice předčily očekávání, nicméně do vývoje na trhu se nepromítly. Investoři vyčkávali na konec zasedání americké centrální banky (Fedu), které se uskutečnilo ve večerních hodinách našeho času. Fed podle očekávání ponechal úrokové sazby beze změny a akorát zhoršil výhled ekonomického růstu. K otázce, kdy dojde ke zvýšení úrokových sazeb, však neposkytl v podstatě žádnou čitelnou nápovědu. Zda dojde ke zvednutí sazeb již v červnu, bude podle našeho názoru záležet nejspíše na tom, jaké budou výsledky amerických makrodat, a pokud budou narůstat globální rizika. 


Očekávaná data a události


 Slovensko: Index cen výrobců (březen), Indikátor ekonomického sentimentu (duben), Konjunkturální průzkum (duben)
• Maďarsko: Míra nezaměstnanosti (březen)
• Německo: Míra nezaměstnanosti (duben), Index spotřebitelských cen (duben)
• Eurozóna: Ekonomický sentiment (duben), Spotřebitelská důvěra (duben)
 USA: Hrubý domácí produkt (1. kvartál), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden)
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.