AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 29.1.2016

Ranní zprávy 29.1.2016
CZ2016-01-29

Klíčové události

 • ČR: Momentálně ještě člen bankovní rady a příští guvernér ČNB J. Rusnok uvedl, že důvody pro zavedení intervencí zatím nepominuly a nepominou minimálně do konce roku 2016. ČNB bude podle jeho slov v případě nadměrných kurzových výkyvů reagovat i po ukončení intervenčního režimu a dodal, že banka má dostatečné možnosti pro zajištění hladkého exitu.
 • Maďarsko: Míra nezaměstnanosti v prosinci +6,2 % r/r.
 • Německo: Index spotřebitelských cen v lednu -0,8 % m/m a +0,5 % r/r. 
 • Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v lednu poklesla z -5,7 b. na -6,3 b. Ekonomický sentiment se v lednu snížil z 106,7 b. na 105 b.
 • USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v prosinci -5,1 % m/m. Rozjednané prodeje domů v prosinci +0,1 % r/r. Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti v týdnu končícím 23. ledna 278 tisíc.

Vývoj na devizovém trhu

 • EURCZK: Koruna vůči euru stále stagnuje v těsné blízkosti hranice 27 CZK/EUR. Výroky J. Rusnoka z ČNB se do vývoje kurzu vůbec nepromítly. V dohledné době se nerýsuje žádná událost, která by měla potenciál korunu významněji oslabit. Posílení koruny ze současných hodnot je vzhledem k intervenčnímu režimu ČNB v podstatě vyloučené.
 • USDCZK & PLNCZK: Domácí měna na páru s americkým dolarem během odpoledne posílila a obchodní seanci uzavřela na úrovni 24,69 CZK/USD. Vůči zlotému koruna jen lehce oslabila a kolem 17. hodiny se pohybovala na 6,07 CZK/PLN. 
 • EURHUF & EURPLN: Forint se v dopoledních hodinách přesunul k mírně silnějším hodnotám. Odpoledne tyto zisky umazal a přesunul se do ztráty k 314,5 HUF/EUR. Vývoj zlotého k euru byl podobný, nicméně zlotý se ztrátám vyhnul a ukončil na 4,47 PLN/EUR.
 • EURUSD: Americký dolar se na hlavním měnovém páru dostal pod prodejní tlak a do konce evropské obchodní seance oslabil k hladině 1,094 USD/EUR. K oslabení dolaru dopomohla i data ze Spojených států, kde objednávky zboží dlouhodobé spotřeby meziměsíčně výrazně poklesly. Navíc rozjednané prodeje nových domů vzrostly méně, než se očekávalo. Ekonomické údaje dnes budou pravděpodobně hrát na trhu podstatnou roli, jelikož bude zveřejněno hned několik důležitých dat, v čele s výsledkem amerického HDP za 4. čtvrtletí. 

Očekávaná data a události

 • Maďarsko: Index cen výrobců (prosinec)
 • Německo: Maloobchodní tržby (prosinec)
 • Eurozóna: Peněžní zásoba M3 (prosinec), Předběžný odhad HICP (leden)
 • USA: Hrubý domácí produkt (4. čtvrtletí), Chicagský PMI index (leden), Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan (leden)

 

Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.