AkcentaVstup do OLB

Ranní zprávy 4.10.2016

Ranní zprávy 4.10.2016
CZ2016-10-04 

Klíčové události


• ČR: Index nákupních manažerů PMI v průmyslu v září vzrostl na 52,0 bodu ze srpnových 50,1 bodu. Přebytek státního rozpočtu za první tři čtvrtletí letošního roku vzrostl na 82,3 mld. korun.
• Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI v průmyslu se v září udržel na 52,6 bodu.
• Polsko: Index nákupních manažerů PMI v průmyslu v září vzrostl na 52,2 bodu ze srpnových 51,5 bodu.
• USA: Index výrobní aktivity ISM v září vzrostl na 51,5 bodu ze srpnových 49,4 bodu.


Vývoj na devizovém trhu


• EURCZK: Koruna začala v pořadí již třináctý týden, kdy se v podstatě nepřetržitě obchoduje v těsné blízkosti hladiny 27 CZK/EUR. Pozitivní zprávou pro českou ekonomiku byl včera zveřejněný index PMI za září, který se posunul od hladiny 50 bodů směrem výše, na 52 bodů – průmysl se tak po horším létě vrací do pásma expanze. V září došlo k růstu nových domácích zakázek a zvýšila se i potřeba podniků nabírat nové zaměstnance. Zdá se, že se průmysl po slabším létě (červenec) opět vrací na růstovou trajektorii. Včera ministerstvo financí zveřejnilo plnění státního rozpočtu za první tři čtvrtletí letošního roku s přebytkem 82,3 mld. korun. Státu se daří vybírat daně vzhledem k růstu domácí ekonomiky, avšak k vysokému přebytku na druhé straně přispívají i slabé výdaje na investice.
• USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna zkraje týdne oslabila, když americká měna pozitivně reagovala na lepší data z USA (index ISM). Z několikatýdenního nadhledu se koruna vůči dolaru pohybuje v relativně úzkém zhruba 30haléřovém pásmu (23,95 – 24,25 CZK/USD). Na měnovém páru s polským zlotým pokračovalo obchodování těsně pod hladinou 6,30 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn maďarský forint na úvod týdne vůči euru posílil směrem k hladině 307 HUF/EUR. Forintu pomohla i nečekaně dobrá měkká data z průmyslu (index PMI). Polský zlotý se vůči euru pohyboval primárně v rozmezí 4,29 – 4,30 PLN/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se dařilo americké měně, která posílila odpoledne v souvislosti se zveřejněním indexu ISM ve výrobním sektoru. Dnes krátce po osmé hodině ranní se obchoduje těsně pod úrovní 1,12 USD/EUR.


Očekávaná data a události


• Eurozóna: Index cen výrobců (srpen)
• USA: Index výrobní aktivity z okolí New Yorku (září)

Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.