AkcentaVstup do OLB
Tato strategie vzniká nakoupením kupní opce (long call), která opravňuje vlastníka k nákupu hlavní měny za vedlejší za určitou cenu (tzv. strike neboli realizační cena). Toto právo trvá jen po omezenou dobu životnosti opce a končí okamžikem její expirace. Za toto právo platí kupující prodávajícímu opční prémii. To je pro něj také jeho nejvyšší možná ztráta mu při této strategii hrozí.
  • Při posílení hlavní měny lze realizovat neomezený zisk
  • Při oslabení hlavní měny je maximální ztráta omezena zaplaceným premiem
  • Výhoda proti Forwardovému nákupu je v tom, že při neočekávaném poklesu kurzu klient neuskuteční nákup pomocí opce, ale opci nevyužije a nakoupí hlavní měnu za spotový kurz
Opce CALL - nákup
Graf ukazuje profil zisku a rizika plynoucí z této strategie. Horizontální osa udává cenu hlavní (nakupované) měny, rostoucí směrem zleva doprava. Na vertikální ose je zobrazen zisk, příp. ztráta z dané opční pozice. Zelenou barvou je zobrazen graf samotné opční pozice.
Průběh grafu začíná v záporných hodnotách. Důvodem je povinnost zaplatit za nákup call opce opční prémii, která zároveň představuje maximální možnou ztrátu z dané pozice. Důležitým místem v grafu je tzv. bod zlomu (break-even point), který ukazuje cenu hlavní měny při expiraci. V tomto bodu bude pozice v nulovém zisku. Z grafu je vidět, že zisk z této pozice je neomezený a zvětšuje se s růstem ceny hlavní měny.
Pokud máte zájem o zajištění kurzu pomocí opce, zašlete nám vyplněný formulář a naši odborníci se vám ozvou zpět:
Akcenta napiště

Napište nám

Chcete se dozvědět víc o našich službách a produktech?
Chcete s námi začít spolupracovat?
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Přibližný objem
v EUR / měsíc *
Jak jste se o nás dozvěděl/a?
Políčka s hvězdičkou jsou povinná. .
Akcenta zavolejte

Nebo zavolejte

Rádi Vám pomůžeme ve dnech:
pondělí - čtvrtek od 7:30 - 17:30
pátek od 7:30 - 17:00
+420 498 777 770
×
Přihlaste se a už vám neuteče žádná zpráva z trhu či speciální nabídka od Akcenty. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

© 2017 AKCENTA CZ a. s.
tel.: +420 498 777 770
email: info@akcenta.eu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.