Akcenta top

USD - Americký dolar

Americký dolar (USD)

Americký dolar (dolar USA) a kurz dolaru od svého vzniku a zavedení hraje významnou úlohu na světových finančních trzích. Dolar byl zaveden v r. 1785 a téměř hned po několika letech získal obrovský vliv ba finanční trh. Název vznikl z historického německého jména českých stříbrných mincí - tolarů. Ty byly známy pod názvem Joachimsthaler, protože se svého času razily v Jáchymově (Joachimsthal) v Čechách. Hornoněmecký ekvivalent pro tolar je Thaler nebo Taler. Kód amerického dolaru podle ISO 4217 je USD, Mezinárodní měnový fond také používá označení US$.

Dnes je americký dolar (USD) oficiálním platidlem ve více státech i mimo území USA a ještě více států využívá dolar (USD) jako rezervní měnu. Tak je přirozené, že americký dolar (USD) hraje velmi významnou roli na světových finančních trzích. Dolar (USD) i kurz dolaru prošel od svého zavedení složitým vývojem. Např. kurz dolaru se připojil ke zlatému standartu až na začátku dvacátého století. Po 2. světové válce se na základě Brettonwoodské dohody stal dolar (USD) jedinou měnou směnitelnou za zlato. Tak se role dolaru (USD) na světových trzích kategoricky mění. Podobná situace se nastala v případě  ropy a zemního plynu, což ještě významněji posílilo pozici dolaru (USD). Do současnosti se postavení dolaru (USD) na světových trzích vícekrát posílilo, a i dnes má rozhodující postavení na finančních trzích.

V současnosti již dolarový kurz není vázán ani k zlatu ani k ropě a jeho hodnotu určují jiné, složitější ekonomické a finanční zákony a faktory. Tyto vlivy na hodnotu dolarového kurzu jsou značně proměnlivé. Politické, ekonomické a finanční faktory se mění během hodin ba i minut a ovlivňují pozici, hodnotu a i vývoj dolarového kurzu. Aby Vám tyto procesy nebyly na škodu, ale v náš prospěch využijte služby AKCENTY CZ. Zkušní odborníci společnosti AKCENTA CZ jsou Vám plně k dispozici.

 

AKCENTA CZ

Šetříme firmám jejich peníze

AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
36.000
klientů
20
více než
let zkušeností
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.