Akcenta top

Finanční skupina AKCENTA prodala společnost AKCENTA ENERGIE

Finanční skupina AKCENTA prodala společnost AKCENTA ENERGIE

Finanční skupina AKCENTA, která působí na trhu již od roku 1997, oznámila prodej své společnosti AKCENTA ENERGIE. 100% podíl získala společnost X Energie, s.r.o.

AKCENTA ENERGIE patří mezi mladší společnosti skupiny, když začala nabízet elektrickou energii především firmám a podnikatelům v roce 2007. V roce 2012 potom získala licenci na obchodování s plynem. S rozšířením své nabídky se začala také zaměřovat i na klienty z řad domácností.

„Finanční skupina AKCENTA se chce maximálně soustředit na své působení na finančním trhu. Prioritou je pro nás úspěšné získání bankovní licence, o kterou žádá AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo a také další rozšiřování působnosti platební instituce AKCENTY CZ, která je největším nebankovním devizovým obchodníkem ve středoevropském prostoru, na další zahraniční trhy. Z toho důvodu jsme se rozhodli opustit vysoce konkurenční trh s energiemi i přesto, že se nám na něm dařilo kontinuálně růst,“ řekl k prodeji AKCENTY ENERGIE Milan Lacina sr., partner finanční skupiny AKCENTA.

AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
46.000
klientů
20
více než
let zkušeností