ČR: Index spotřebitelských cen (CPI) v březnu meziměsíčně stagnoval, meziročně se zvýšil o 0,2 %. Meziroční inflace byla v březnu o 0,2 % nižší, než předpovídala ČNB. Za nižší než očekávanou inflací stál hlubší propad regulovaných cen a cen pohonných hmot. ČNB předpokládá, že růstu spotřebitelských cen bude zrychlovat a koncem roku se navrátí k inflačnímu cíli 2 %.
Slovensko: Obchodní bilance v únoru s přebytkem 537,1 mil. eur.
Maďarsko: Obchodní bilance dosáhla v únoru 765,9 mil. eur.
Polsko: Polská centrální banka ponechala úrokové sazby na úrovni 2,5 %, na této hodnotě je hodlá udržet nejméně do konce 3. čtvrtletí 2014. NBP uvedla, že jsou již patrné účinky ekonomického oživení i zlepšení na trhu práce.
Německo: Obchodní bilance v únoru vykázala přebytek 16,3 mld. eur.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna vůči euru včera opět stagnovala, její pohyby se v průběhu dne odehrály těsně u hranice 27,40 CZK/EUR. Kurz nerozhýbal ani výsledek inflace, ani vyjádření centrálních bankéřů. Guvernér ČNB Miroslav Singer uvedl, že cílený kurz koruny k hranici 27,00 CZK/EUR zůstane nejméně do února 2015, intervenční politika centrální banky však může trvat i déle. Člen bankovní rady Jiří Rusnok dodal, že po ukončení režimu cíleného kurzu by se koruna neměla vrátit k úrovním, na kterých se pohybovala před listopadovou intervencí.
CZK/USD & CZK/PLN: Domácí měna si na páru s americkým dolarem připsala několik haléřů k dobru a ukončila na hladině 19,81 CZK/USD. Koruně se dařilo i vůči zlotému a v pozdních odpoledních hodinách se pohybovala na úrovni 6,573 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Forint včera ztrácel a během odpoledne oslabil k hranici 306,0 HUF/EUR. Mírné ztráty si připsal i zlotý, který se kolem 17. hodiny kotoval na úrovni 4,168 PLN/EUR.
USD/EUR: Společná evropská měna následovala posilující trend, který ji doprovází již od začátku týdne. Obchodování eurodolaru probíhalo kolem hranice 1,38 USD/EUR, v odpoledních hodinách se kurz zvýšil až k hranici 1,382 USD/EUR. Stejně jako včera, tak i dnes ekonomický kalendář nenabídne významná data. Kalendář bude o poznání bohatší až příští týden, do té doby lze očekávat pohyby eurodolaru kolem technických úrovní.
Očekávaná data a události
Slovensko: Průmyslová produkce (únor)
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden)