Eurozóna: Viceprezident ECB V. Constancio uvedl, že jádrová inflace v eurozóně zůstává zdrojem obav. Zotavování tamní ekonomiky ale podle něj pokračuje a nezaměstnanost má klesnout příští rok pod 10 %.
USA:Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 254 tisíc. Ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti USA na druhém nejvyšším stupni AA+. Výhled zůstává stabilní.
European Banking Authority (EBA): Evropské banky budou muset zvýšit své rezervy v průměru o 18 % kvůli splnění nových pravidel pro účtování potenciálních ztrát z úvěrů.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna se na měnovém páru s eurem opět pohybovala do strany. Očekáváme, že bezvětří na koruně se v dohledné době jen tak nezmění, a tedy že u kurzu v nadcházejících týdnech pravděpodobně nebudeme svědky významnějších pohybů. Dnes bude zveřejněn zápis z posledního zasedání České národní banky (ČNB). Zápis zřejmě nepřinese žádné překvapení. Bankovní rada má k potenciálnímu zavedení negativních úrokových sazeb poměrně zdrženlivý přístup, jinak v čem panuje určitá nejistota, je otázka, zda se ČNB nerozhodne prodloužit trvání intervenčního režimu do roku 2018.
USDCZK & PLNCZK: Dění na páru koruna k americkému dolaru bylo včera o poznání nudnější, než ve středu. V průběhu dne se obchodovalo převážně v blízkosti hranice 24,80 CZK/USD. Na páru se zlotým si koruna znatelně přilepšila a kolem 17. hodiny se kotovala na 6,184 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera čelily výrazným prodejním tlakům. Forint během pozdního odpoledne oslabil až k hladině 308,8 HUF/EUR. Zlotý se na konci obchodní seance pohyboval na úrovni 4,375 PLN/EUR.
EURUSD: Po velmi rušné středě se včera vývoj na hlavním měnovém páru uklidnil. Americkému dolaru se podařilo lehce rozšířit zisky z předchozího dne a na konci evropské seance se pohyboval u hranice 1,088 USD/EUR. Dnes budou na trhu nejspíše stále citelné dozvuky z amerických voleb, čemuž nahrává i fakt, že ekonomický kalendář bude na důležité novinky relativně chudý.
Očekávaná data a události
ČR: Zápis ze zasedání ČNB
Slovensko: Průmyslová produkce (září)
Německo: Index spotřebitelských cen (říjen)
USA: Spotřebitelská důvěra podle Univerzity Michigan (listopad), Projev člena Fedu (Fischer)