Akcenta top

Ranní zprávy 11.2.2014

Ranní zprávy 11.2.2014

Klíčové události


• ČR: Míra nezaměstnanosti, vyjádřená jako podíl nezaměstnaných osob, v lednu vzrostla na 8,6 % z prosincových 8,2 %. Úřad práce na konci ledna registroval téměř 630 tis. uchazečů.
• Eurozóna: Důvěra investorů (Sentix) vzrostla v únoru na 13,3 bodu z lednových 11,9 bodu.


Vývoj na devizovém trhu


• CZK/EUR:  Koruna k euru v pondělí v dopoledních hodinách mírně ztrácela a obchodování se přeneslo nad hladinu 27,50 CZK/EUR, nad kterou se kurz držel po zbytek dne. I nadále platí, že pohyby koruny jsou naprosto minimální v řádech několika haléřů a naprostá většina obchodů probíhá v těsné blízkosti hladiny 27,50 CZK/EUR. Podobný vývoj lze očekávat i během dnešního dne. Výraznější pohyby nelze vyloučit ve středu, kdy Český statistický úřad zveřejní lednový výsledek spotřebitelské inflace.
• CZK/USD & CZK/PLN: Vůči americkému dolaru se koruna v pondělí na mezibankovním trhu pohybovala v pásmu 20,15 – 20,20 CZK/USD. V noci z pondělí na úterý ještě o několik haléřů posílila, když reagovala na vývoj na eurodolaru. Na měnovém páru s polským zlotým se v odpoledních hodinách obchodovalo v blízkosti hladiny 6,59 CZK/PLN, když zlotý dokázal smazat dopolední ztráty.
• HUF/EUR & PLN/EUR: Ze středoevropských měn se nedařilo maďarskému forintu, který k euru oslabil nad úroveň 310 HUF/EUR. Obchodování zlotého k euru se stabilizovalo v blízkosti hladiny 4,18 PLN/EUR.
• USD/EUR: Na hlavním měnovém páru se v pondělí vše podstatné odehrávalo mezi hladinami 1,362 – 1,365 USD/EUR a to vzhledem k absenci ekonomických dat. Euro posílilo až v noci z pondělí na úterý během asijské seance. Ani dnešek není příliš bohatý na ekonomická data a za nejdůležitější událost lze považovat vystoupení nové šéfky Fedu J. Yellen v americkém Kongresu.


Očekávaná data a události


• USA: Optimismus malých podniků NFIB (leden), Velkoobchodní zásoby (prosinec), Vystoupení J. Yellen před Kongresem
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností