Akcenta top

Ranní zprávy 11.8.2016

Ranní zprávy 11.8.2016
CZ2016-08-11 

Klíčové události


• ČR: Česká národní banka (ČNB) uvedla, že domácí cenový vývoj je stále pod vlivem protiinflačních vlivů ze zahraničí, a že od jejichž primárních dopadů měnová politika odhlíží. ČNB také oznámila, že pro 3. čtvrtletí roku 2017 očekává inflaci ve výši 2,2 % a ve 4. čtvrtletí by měla zrychlit na 2,4 %.
• Slovensko: Průmyslová produkce v červnu +2,2 % r/r. Stavebnictví v červnu -8,5 % r/r.
• USA: MBA žádosti o hypotéku v uplynulém týdnu +7,1 % t/t. Bilance federálního rozpočtu v červenci -113 mld. USD.


Vývoj na devizovém trhu


• EURCZK: K vývoji koruny na měnovém páru s eurem nelze napsat nic nového. Obchodování i včera probíhalo v minimální vzdálenosti od intervenční hranice 27 CZK/EUR. U koruny nadále neočekáváme, že by se v dohledné době od současných hodnot zásadněji vzdálila. Co se týče ekonomického kalendáře s daty z domácí ekonomiky, tak včera nenabídl žádné novinky, a i dnes bude zet prázdnotou.
• USDCZK & PLNCZK: Domácí měně se vůči americkému dolaru nejdříve podařilo posílit k hladině 24,14 CZK/USD, v odpoledních hodinách pak ale došlo ke korekci, která korunu vrátila k úrovni 24,19 CZK/USD. Volatilita koruny vůči polskému zlotému byla v průběhu dne nízká. Obchodovalo se převážně v pásmu 6,325 – 6,348 CZK/PLN, přičemž kolem 17. hodiny se kurz kotoval na 6,338 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny nezaznamenaly výraznější výkyvy. Forint si během obchodních hodin připsal menší zisky a v závěru odpoledne se pohyboval na 310 HUF/EUR. Momentálně je nejsilnější za poslední dva měsíce. Zlotý se pohyboval do strany kolem hladiny 4,26 PLN/EUR.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru se v první polovině dne dostalo do vedení euro, které se pak odpoledne vyšplhalo k 1,119 USD/EUR. V pozdních odpoledních hodinách se vývoj na trhu obrátil ve prospěch amerického dolaru, který část těchto nových ztrát umazal. Eurodolar se na konci evropské seance kotoval na 1,116 USD/EUR. Ekonomický kalendář v podstatě neposkytl žádné důležitější výsledky a dění na trhu se tak odvíjelo primárně od investorského sentimentu. Dnes bude situace velmi podobná, jelikož bude zveřejněn pouze týdenní report o počtu nových žádosti o dávky v nezaměstnanosti. Konec týdne bude v tomto ohledu podstatně zajímavější, jelikož se dozvíme předběžný odhad vývoje ekonomiky eurozóny za 2. kvartál, a rovněž se dočkáme i hned několika významnějších čísel ze Spojených států.


Očekávaná data a události


• Slovensko: Maloobchodní tržby (červen), Zaměstnanost (červen)
• USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Ceny dováženého zboží (červenec)

Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností