Německo:Hrubý domácí produkt v roce 2017 +2,2 % r/r.
Eurozóna:Průmyslová produkce v listopadu +1 % m/m a 3,2 % r/r.
USA:Index cen výrobců v prosinci -0,1 % m/m a + 2,6 % r/r. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 261 tisíc.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Kurz koruny k euru byl včera lehce rozkolísaný, na trhu ale nedošlo k větším pohybům. Kolem 17. hodiny se koruna kotovala u 25,52 CZK/EUR. Meziroční růst maloobchodních tržeb o téměř osm procent je nejen dalším potvrzením silné kondice české ekonomiky, ale odráží i reálný růst mezd (plynoucí z vysoké zaměstnanosti) a rostoucí spotřebitelskou důvěru v jejich finanční situaci i v celou ekonomiku.
USDCZK & PLNCZK: Koruna si díky vývoji na eurodolaru připsala vůči americkému dolaru slušné zisky a do pozdního odpoledne se přesunula k hodnotám kolem 21,20 CZK/USD. Vůči zlotému měla koruna tendenci posilovat, zisky si však neudržela a uzavřela na 6,12 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Forint vůči euru vystřídal menší pohyby na obě strany a obchodní seance ukončil na 309,1 HUF/EUR. Zlotý v průběhu dne oslabil k hranici 4,18 PLN/EUR, poté se vrátil k 4,171 PLN/EUR.
EURUSD: Euro po 13. hodině posílilo nad hranici 1,20 USD/EUR v návaznosti na zveřejněný zápis z posledního (prosincového) zasedání Evropské centrální banky (ECB), ze kterého vzešla zpráva o tom, že by ECB mohla začít upravovat svou politiku již začátkem letošního roku. Na konci evropské seance se eurodolar obchodoval na 1,205 USD/EUR. Očekávání, že se ECB blíží k ukončení měnových stimulů již pomohlo k růstu výnosů na dluhopisových trzích, každopádně trh na obdobně zřetelné prohlášení od ECB čekal, jelikož dřívější komentáře banky k utahování měnové politiky byly doposud vedeny ve více formálním (nejasném) duchu.