Slovensko: Průměrná měsíční reálná mzda v lednu - 0,2 % r/r. Index spotřebitelských cen v únoru -0,1 % m/m a -0,1 % r/r.
Rusko: Náměstek ruského ministra hospodářství Alexej Lichačev uvedl, že pokud USA a EU uvalí na Rusko sankce, Moskva odpoví stejným způsobem. Lichačev navíc dodal, že ministerstvo doufá, že půjde případně o sankce politické, nikoli ekonomické.
USA: Maloobchodní tržby v únoru + 0,3 % m/m a + 0,3 % r/r. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti k 8. březnu: 315 tisíc. Index cen dovozů v únoru + 0,9 % m/m a - 1,1 % r/r. Podnikové zásoby v lednu + 0,4 % r/r.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna vůči euru během rána oslabila. Druhá polovina obchodní seance byla však pro domácí měnu příznivá a podařilo se jí umazat své denní ztráty. Kolem 17. hodiny se kotovala na hladině 27,33 CZK/EUR. Kalendář s daty z tuzemské ekonomiky dnes nabídne výsledky hned několika ekonomických ukazatelů, jejich vliv na vývoj kurzu by měl být podle očekávání velmi omezený.
CZK/USD & CZK/PLN: Domácí měna na páru s americkým dolarem stagnovala. Pohyby kurzu se během dne odehrály těsně u hranice 19,60 CZK/USD a v závěru odpoledne se pohybovala na úrovni 19,62 CZK/USD. Nízká volatilita doprovázela korunu i vůči zlotému. Domácí měna si tak nadále drží své zisky, které nasbírala v průběhu posledních dní. Kolem 17. hodiny se kotovala na hladině 6,465 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Forint v první polovině dne posílil těsně k hranici 311,0 HUF/EUR, avšak v průběhu odpoledne obrátil trend. Do konce obchodní seance své silnější hodnoty korigoval a ukončil na hladině 312,7 HUF/EUR. Zlotý včera oslabil, kolem 17. hodiny se pohyboval na úrovni 4,233 PLN/EUR.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru došlo k výrazným výkyvům na obě strany. Dopoledne euro posílilo těsně k hranici 1,397 USD/EUR, tedy na svá 2,5 letá maxima. V odpoledních hodinách kurz eurodolaru obrátil trend a společná měna část svých zisků umazala. V závěru obchodní seance ukončila na hladině 1,393 USD/EUR.
Očekávaná data a události
ČR: Maloobchodní tržby (leden), Průmyslová produkce (leden), Stavebnictví (leden)
Slovensko: Odhad HDP a zaměstnanosti (4. čtvrtletí), Nové objednávky v průmyslu (prosinec)
Polsko: Index spotřebitelských cen (únor)
Německo: Index spotřebitelských cen (únor)
USA: Spotřebitelská důvěra (březen), Index cen výrobců (únor)